FINEMAR SARAE Canlı Analiz →
SARAE
Şa-Ra Enerji
27,42 ₺
-%3,18

Şa-Ra Enerji (SARAE) Temel Oranlar

SARAE F/K oranı 11,40 ile Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı olan 12,71 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %13,7 düzeyinde; Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,40
PD/DD
1,57
Piyasa Değeri
12,19 Mr ₺
FD/FAVOK
11,89
F/Satış
1,28

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/62025/32024/122023/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,331,311,35--1,361,11
Likidite (Asit-Test) Orani0,650,680,59--0,680,53
Nakit Orani0,030,030,01--0,020,00
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)61,5462,5362,81--62,5594,57
Finansal Borc Orani (%)38,9636,3635,89--30,9139,47
Ozkaynak Orani (%)38,4637,4737,19--37,455,43
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,470,460,41--0,900,85
Stok Devir Hizi1,031,051,00--2,201,76
Alacak Devir Hizi2,091,902,09--4,424,28
Borc Devir Hizi3,333,273,78--5,423,75
Ozkaynak Devir Hizi1,221,231,09--4,0415,73
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)174,94191,79174,62--82,6085,32
Stokta Kalma Suresi (gun)353,89348,20365,44--165,88206,81
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)109,76111,7396,69--67,3997,36
Nakit Donusu (gun)419,07428,26443,38--181,09194,77
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)5,283,782,03--10,8012,57
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)13,7310,095,47--28,83231,63
ROIC (%)10,8916,9315,15--24,2717,61
Brut Kar Marji (%)25,6426,6928,2131,7328,0924,0223,68
Esas Faaliyet Kar Marji (%)15,4327,3429,5733,7933,9120,109,24
FAVOK Marji (%)20,6021,7222,1330,8647,5420,5218,61
Net Kar Marji (%)11,2510,925,150,271,4612,6314,72
Hisse Basina Kar (TL)2,671,770,91--18,0938,25
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)24,4426,69-34,8128,09--
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,8827,34-33,6833,91--
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)19,3221,72-16,7147,54--
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,6310,92--0,741,46--

Sık Sorulan Sorular

SARAE PD/DD oranı kaç?

SARAE hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,57 düzeyindedir. Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı 1,55.

SARAE FD/FAVOK oranı kaç?

SARAE için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 11,89 düzeyindedir.

SARAE F/Satış oranı kaç?

SARAE hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,28 düzeyindedir.

SARAE ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SARAE özkaynak kârlılığı %13,7 düzeyindedir (Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0).

Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektöründen diğer hisseler

SAYASSay Yenilenebilir EnerjiSMRTGSmart Güneş EnerjisiULUSEUlusoy ElektrikALFASAlfa SolarASTORAstor EnerjiBETAEBeta EnerjiCWENECw EnerjiEMKELEmek Elektrik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SARAE canlı analizini aç →