FINEMAR YBTAS Canlı Analiz →
YBTAS
Yibitaş İnş. Malzemeleri
9,30 ₺
-%2,11

Yibitaş İnş. Malzemeleri (YBTAS) Temel Oranlar

YBTAS F/K oranı 38,97 ile İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı olan 13,51 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,5 düzeyinde; İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
38,97
PD/DD
1,37
Piyasa Değeri
2,79 Mr ₺
FD/FAVOK
6,23
F/Satış
1,28

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62025/122025/62024/122024/62023/122023/62022/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,131,041,050,990,891,161,061,10
Likidite (Asit-Test) Orani0,610,680,650,550,490,670,620,59
Nakit Orani0,020,000,050,010,000,000,010,02
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)25,9530,1531,8226,7932,8426,0070,6741,41
Finansal Borc Orani (%)0,070,090,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)74,0569,8568,1873,2167,1674,0029,3358,59
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,890,880,860,891,251,081,821,20
Stok Devir Hizi5,166,035,126,426,496,565,647,04
Alacak Devir Hizi5,707,085,176,885,978,014,907,80
Borc Devir Hizi3,503,003,324,194,324,054,364,54
Ozkaynak Devir Hizi1,241,241,271,212,151,585,662,08
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)63,9851,5370,6453,0761,0945,5974,4246,80
Stokta Kalma Suresi (gun)70,7360,5171,2756,8356,2455,6664,7451,87
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)104,28121,53109,9287,0284,4390,1983,7480,43
Nakit Donusu (gun)30,43-9,4932,0022,8932,9011,0655,4118,24
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,60-3,020,56-5,1410,0019,20-5,34-2,46
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,52-4,330,83-7,0214,8825,94-18,21-4,21
ROIC (%)8,8810,8714,811,55-2,858,6911,843,42
Brut Kar Marji (%)25,8926,4625,4414,972,6219,7522,4710,07
Esas Faaliyet Kar Marji (%)12,359,7811,651,47-15,518,2511,802,60
FAVOK Marji (%)19,9920,5620,3110,93-2,0015,0419,586,97
Net Kar Marji (%)10,89-3,90-4,31-6,64-21,3522,606,65-3,20
Hisse Basina Kar (TL)0,24-0,240,04-0,300,540,84-0,09-0,10
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)--------
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------

Sık Sorulan Sorular

YBTAS PD/DD oranı kaç?

YBTAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,37 düzeyindedir. İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı 1,04.

YBTAS FD/FAVOK oranı kaç?

YBTAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,23 düzeyindedir.

YBTAS F/Satış oranı kaç?

YBTAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,28 düzeyindedir.

YBTAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

YBTAS özkaynak kârlılığı %3,5 düzeyindedir (İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8).

İnşaat Malzemeleri sektöründen diğer hisseler

ANELEAnel ElektrikAYESAyes Çelik Hasır & ÇitBRKSNBerkosan YalıtımBRLSMBirlesim MühendislikBURVABurçelik Vana SanayiiBVSANBülbüloğlu VinçDNISIDinamik Isı YalıtımDOGUBDoğusan

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

YBTAS canlı analizini aç →