FINEMAR TSGYO Canlı Analiz →
TSGYO
TSKB GMYO
4,30 ₺
-%5,29

TSKB GMYO (TSGYO) Temel Oranlar

TSGYO F/K oranı 30,67 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,2 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
30,67
PD/DD
0,38
Piyasa Değeri
2,80 Mr ₺
FD/FAVOK
69,25
F/Satış
10,65

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,240,290,740,961,081,081,071,25
Likidite (Asit-Test) Orani0,240,290,740,961,081,081,071,25
Nakit Orani0,030,040,170,200,240,460,380,42
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)11,9312,6711,4410,479,9911,0910,643,75
Finansal Borc Orani (%)1,731,912,352,232,143,103,032,90
Ozkaynak Orani (%)88,0787,3388,5689,5390,0188,9189,3696,25
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,040,040,040,040,040,040,040,05
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi61,8959,1468,1089,3168,8377,4657,06120,19
Borc Devir Hizi5,663,662,775,387,495,553,406,00
Ozkaynak Devir Hizi0,040,040,040,040,040,040,040,05
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)5,906,175,364,095,304,716,403,04
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)64,4699,82131,7767,8948,7665,82107,2960,88
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,090,150,22-4,21-4,57-1,31-0,425,10
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,240,170,25-4,71-5,07-1,47-0,475,30
ROIC (%)4,793,942,912,431,744,754,905,71
Brut Kar Marji (%)43,3749,2943,7044,1044,0545,9143,6534,96
Esas Faaliyet Kar Marji (%)163,51127,7284,2047,1760,6519,79145,63158,33
FAVOK Marji (%)10,1411,0819,6516,3016,8216,2118,887,79
Net Kar Marji (%)45,00-89,497,14-18,14-8,78-80,17-13,90158,34
Hisse Basina Kar (TL)0,140,020,03-0,43-0,43-0,12-0,030,38
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)37,2749,2942,6044,2241,9445,9163,0919,92
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)200,41127,72187,5516,87106,9019,79117,22-80,45
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)9,1811,0829,0215,1217,5116,2143,69-10,24
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)183,66-89,4977,70-39,1772,02-80,17-399,08-99,49

Sık Sorulan Sorular

TSGYO PD/DD oranı kaç?

TSGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,38 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

TSGYO FD/FAVOK oranı kaç?

TSGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 69,25 düzeyindedir.

TSGYO F/Satış oranı kaç?

TSGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 10,65 düzeyindedir.

TSGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TSGYO özkaynak kârlılığı %1,2 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

TURGGTürker Proje Gay.Gel.VKGYOVakıf GYOVRGYOVera GYOYGGYOYeni Gimat GYOZERGYZeray GYOZGYOZ GMYOZRGYOZiraat GYOAAGYOAğaoğlu GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TSGYO canlı analizini aç →