FINEMAR TRMET Canlı Analiz →
TRMET
TR Anadolu Metal
103,10 ₺
-%2,92

TR Anadolu Metal (TRMET) Temel Oranlar

TRMET F/K oranı 17,77 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,5 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
17,77
PD/DD
1,33
Piyasa Değeri
40,01 Mr ₺
FD/FAVOK
1,84
F/Satış
1,59

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran4,483,155,066,217,266,676,747,95
Likidite (Asit-Test) Orani3,922,924,375,736,405,955,346,80
Nakit Orani3,852,644,285,255,815,305,056,60
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)54,1356,1752,4951,9051,4451,7153,2455,99
Finansal Borc Orani (%)0,300,200,230,130,050,060,070,02
Ozkaynak Orani (%)45,8743,8347,5148,1048,5648,2946,7644,01
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,460,440,410,350,300,300,300,37
Stok Devir Hizi4,415,803,434,703,653,992,752,91
Alacak Devir Hizi336,73264,51256,20280,81205,65119,75110,97166,12
Borc Devir Hizi16,697,9834,4618,3014,4820,0622,8918,29
Ozkaynak Devir Hizi0,980,970,860,760,610,620,620,84
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)1,081,381,421,301,773,053,292,20
Stokta Kalma Suresi (gun)82,7362,97106,4277,58100,1191,45132,57125,30
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)21,8745,7210,5919,9525,2018,1915,9419,96
Nakit Donusu (gun)61,9418,6397,2558,9376,6976,30119,92107,54
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,443,793,785,48-1,92-3,57-5,410,09
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,498,667,9611,39-3,94-7,40-11,570,20
ROIC (%)12,7613,6910,816,251,13-2,41-2,585,38
Brut Kar Marji (%)57,5254,7441,2040,2535,7328,8531,5434,71
Esas Faaliyet Kar Marji (%)34,5341,9020,5121,1814,229,49-6,196,95
FAVOK Marji (%)42,4046,7527,9027,2620,1415,8920,9126,68
Net Kar Marji (%)8,076,4011,0218,1211,865,80-20,79-24,92
Hisse Basina Kar (TL)5,806,155,037,10-2,14-3,68-4,950,08
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)62,9654,7445,7246,9246,0728,85-0,4549,44
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,1141,9017,3431,4621,339,49-138,6922,48
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)33,8946,7530,8937,7826,5315,89-37,3530,61
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,346,40-22,5427,3620,965,8020,77-78,25

Sık Sorulan Sorular

TRMET PD/DD oranı kaç?

TRMET hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,33 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

TRMET FD/FAVOK oranı kaç?

TRMET için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,84 düzeyindedir.

TRMET F/Satış oranı kaç?

TRMET hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,59 düzeyindedir.

TRMET ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TRMET özkaynak kârlılığı %7,5 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Madencilik sektöründen diğer hisseler

VSNMDVişne MadencilikCVKMDCvk MadenMARBLTureks TurunçPRKMEPark Elek. MadencilikRUZYERuzy Madencilik ve EnerjiTRALTTürk Altın

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TRMET canlı analizini aç →