FINEMAR TRILC Canlı Analiz →
TRILC
Turk İlaç ve Serum Sanayi
0,77 ₺
-%9,41

Turk İlaç ve Serum Sanayi (TRILC) Temel Oranlar

TRILC F/K oranı 6,51 ile Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı olan 17,90 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,1 düzeyinde; Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,51
PD/DD
0,40
Piyasa Değeri
798,5 Mn ₺
FD/FAVOK
2,54
F/Satış
0,12

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,940,991,041,161,171,361,952,51
Likidite (Asit-Test) Orani0,610,700,800,910,911,091,551,97
Nakit Orani0,000,010,000,010,010,010,010,03
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)76,8076,5376,4468,7967,3060,0951,8450,72
Finansal Borc Orani (%)49,7048,7337,0931,4938,1141,7941,0744,94
Ozkaynak Orani (%)23,2023,4723,5631,2132,7039,9148,1649,28
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,930,850,830,760,680,770,860,92
Stok Devir Hizi3,033,413,944,344,567,727,416,64
Alacak Devir Hizi2,782,812,452,642,481,992,642,24
Borc Devir Hizi4,905,235,629,847,4711,2911,568,85
Ozkaynak Devir Hizi3,482,922,562,011,771,871,631,87
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)131,10129,84148,82138,31147,16183,59138,08163,14
Stokta Kalma Suresi (gun)120,39106,9992,7184,0579,9947,2949,2554,94
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)74,5769,8464,9937,0948,8632,3431,5741,26
Nakit Donusu (gun)176,93166,99176,54185,27178,30198,54155,77176,81
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,42-0,99-9,04-8,10-11,17-4,041,818,33
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,11-4,22-38,38-25,94-34,16-10,133,7616,89
ROIC (%)29,6224,9528,6318,3217,8314,4114,6915,53
Brut Kar Marji (%)35,7925,2935,2330,4227,9225,6131,2234,76
Esas Faaliyet Kar Marji (%)27,1423,2626,2421,1317,7914,3520,9523,32
FAVOK Marji (%)30,3018,9226,7219,7416,8513,1321,1425,97
Net Kar Marji (%)3,4914,95-13,72-18,38-40,40-46,822,824,08
Hisse Basina Kar (TL)0,12-0,08-0,60-0,48-0,55-0,180,070,28
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)46,7025,2943,0433,6530,0725,6123,0157,06
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)31,1723,2634,5425,4720,9914,3515,4746,60
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)42,1118,9238,0623,4920,3113,139,9544,95
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-8,4114,95-6,1510,15-34,41-46,82-0,120,28

Sık Sorulan Sorular

TRILC PD/DD oranı kaç?

TRILC hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,40 düzeyindedir. Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı 1,04.

TRILC FD/FAVOK oranı kaç?

TRILC için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,54 düzeyindedir.

TRILC F/Satış oranı kaç?

TRILC hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,12 düzeyindedir.

TRILC ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TRILC özkaynak kârlılığı %6,1 düzeyindedir (Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0).

Sağlık Ve İlaç sektöründen diğer hisseler

ANGENAnatolia BiyoteknolojiDEVADeva HoldingECILCEczacıbaşı İlaçEGEPOEgepol HastanesiGENILGen İlaçLKMNHLokman Hekim EngurusagMEDTRMeditera Tıbbi MalzemeMPARKMLP Sağlık Hizmetleri

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TRILC canlı analizini aç →