FINEMAR TOASO Canlı Analiz →
TOASO
Tofaş Fabrika
222,60 ₺
-%0,49

Tofaş Fabrika (TOASO) Temel Oranlar

TOASO F/K oranı 7,94 ile Otomotiv sektörü medyanı olan 9,83 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %21,3 düzeyinde; Otomotiv sektörü medyanı %11,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,94
PD/DD
1,69
Piyasa Değeri
111,30 Mr ₺
FD/FAVOK
13,71
F/Satış
0,25

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,501,571,701,481,381,792,371,72
Likidite (Asit-Test) Orani1,071,201,461,150,991,512,041,36
Nakit Orani0,110,230,280,280,230,650,750,61
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)69,5470,6465,4063,8665,7557,0248,6149,06
Finansal Borc Orani (%)32,6034,5530,9326,2625,5228,3530,4421,85
Ozkaynak Orani (%)30,4629,3634,6036,1434,2542,9851,3950,94
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,542,722,411,931,341,111,411,87
Stok Devir Hizi11,9517,5123,5612,496,829,3911,7811,21
Alacak Devir Hizi9,2611,478,938,015,174,986,129,17
Borc Devir Hizi8,3510,8211,007,334,344,806,225,83
Ozkaynak Devir Hizi7,947,995,964,633,492,732,864,13
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)39,4331,8340,8945,5570,6073,2359,6439,78
Stokta Kalma Suresi (gun)30,5520,8515,4929,2253,5038,8930,9832,56
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)43,7133,7433,1849,7884,0476,1258,7262,62
Nakit Donusu (gun)26,2618,9423,2024,9940,0536,0031,909,71
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,496,164,811,901,311,665,7013,89
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)21,3120,9713,925,263,833,8511,0927,26
ROIC (%)5,705,753,39-1,47-3,33-1,396,0917,17
Brut Kar Marji (%)7,087,506,466,027,016,1911,1212,67
Esas Faaliyet Kar Marji (%)1,431,771,13-0,25-0,70-3,613,435,16
FAVOK Marji (%)2,392,693,132,743,322,897,729,80
Net Kar Marji (%)3,123,142,621,551,68-0,584,345,77
Hisse Basina Kar (TL)28,0224,7316,715,563,703,4610,4424,05
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,657,507,174,867,326,195,946,24
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,081,773,380,270,38-3,61-2,36-5,06
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)2,102,693,772,053,482,890,781,24
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,093,144,351,392,52-0,58-0,431,45

Sık Sorulan Sorular

TOASO PD/DD oranı kaç?

TOASO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,69 düzeyindedir. Otomotiv sektörü medyanı 1,00.

TOASO FD/FAVOK oranı kaç?

TOASO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 13,71 düzeyindedir.

TOASO F/Satış oranı kaç?

TOASO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,25 düzeyindedir.

TOASO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TOASO özkaynak kârlılığı %21,3 düzeyindedir (Otomotiv sektörü medyanı %11,4).

Otomotiv sektöründen diğer hisseler

TTRAKTürk TraktörASUZUAnadolu IsuzuDOASDoğuş OtomotivFROTOFord OtosanKARSNKarsan OtomotivOTKAROtokarTMSNTümosan Motor ve Traktör

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TOASO canlı analizini aç →