FINEMAR TGSAS Canlı Analiz →
TGSAS
TGS Dış Ticaret
116,80 ₺
+%0,95

TGS Dış Ticaret (TGSAS) Temel Oranlar

TGSAS F/K oranı 20,32 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %21,1 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
20,32
PD/DD
4,29
Piyasa Değeri
1,75 Mr ₺
FD/FAVOK
9,30
F/Satış
5,39

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,021,021,021,011,011,011,011,01
Likidite (Asit-Test) Orani1,001,001,001,000,991,001,000,99
Nakit Orani0,000,000,000,000,000,000,000,00
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)97,6998,0797,9798,5098,5899,0098,9198,61
Finansal Borc Orani (%)0,090,090,000,010,010,010,010,00
Ozkaynak Orani (%)2,311,932,031,501,421,001,091,39
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,020,010,010,010,010,020,020,02
Stok Devir Hizi0,000,000,000,00-0,000,000,000,01
Alacak Devir Hizi0,020,010,010,010,020,020,020,02
Borc Devir Hizi0,000,000,000,00-0,000,000,000,00
Ozkaynak Devir Hizi0,980,820,860,851,071,291,241,25
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)18.020,9929.527,2126.244,5527.537,3623.796,3822.463,8120.748,9120.629,96
Stokta Kalma Suresi (gun)-----101.188.074.004,27--28.819,16
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)-----4.109.175.019.366,57--1.019.603,88
Nakit Donusu (gun)----4.007.986.969.158,68---970.154,77
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,490,350,570,580,540,450,430,31
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)21,1017,9527,9038,4438,1045,1139,4322,04
ROIC (%)34,7126,8134,6743,1545,2264,6457,1640,55
Brut Kar Marji (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)57,9752,3954,7851,4655,6885,4678,4463,80
FAVOK Marji (%)58,9555,8247,7437,0238,6062,4763,5253,34
Net Kar Marji (%)15,734,6438,2534,8637,9744,7240,8431,86
Hisse Basina Kar (TL)5,754,316,037,026,507,705,954,21
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)63,4752,3963,0644,50-30,1485,46116,4257,02
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)62,0555,8274,5234,42-30,1962,4789,9252,12
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)26,684,6446,7329,7118,5144,7264,1331,80

Sık Sorulan Sorular

TGSAS PD/DD oranı kaç?

TGSAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 4,29 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

TGSAS FD/FAVOK oranı kaç?

TGSAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,30 düzeyindedir.

TGSAS F/Satış oranı kaç?

TGSAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 5,39 düzeyindedir.

TGSAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TGSAS özkaynak kârlılığı %21,1 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Pazarlama sektöründen diğer hisseler

SANKOSanko Pazarlama

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TGSAS canlı analizini aç →