FINEMAR TABGD Canlı Analiz →
TABGD
Tab Gıda
191,70 ₺
+%0,21

Tab Gıda (TABGD) Temel Oranlar

TABGD F/K oranı 17,18 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %10,9 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
17,18
PD/DD
1,88
Piyasa Değeri
50,09 Mr ₺
FD/FAVOK
4,27
F/Satış
0,84

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,561,561,551,591,701,801,861,89
Likidite (Asit-Test) Orani1,471,481,471,521,621,721,771,80
Nakit Orani0,610,750,791,051,161,181,271,27
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)38,5838,8439,2238,8136,6736,0734,9535,05
Finansal Borc Orani (%)17,3817,0617,5117,2215,3914,3915,0614,66
Ozkaynak Orani (%)61,4261,1660,7861,1963,3363,9365,0564,95
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,621,591,561,521,551,571,621,79
Stok Devir Hizi70,7975,3478,3776,2470,1374,5878,39118,70
Alacak Devir Hizi22,7223,1924,5026,3924,3426,1531,4727,71
Borc Devir Hizi14,6714,8114,0412,5712,9714,0315,3013,30
Ozkaynak Devir Hizi2,602,552,502,432,462,492,513,23
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)16,0615,7414,9013,8314,9913,9611,6013,17
Stokta Kalma Suresi (gun)5,164,844,664,795,204,894,663,07
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)24,8824,6525,9929,0428,1526,0223,8527,45
Nakit Donusu (gun)-3,65-4,06-6,44-10,42-7,95-7,17-7,60-11,20
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,706,697,178,228,208,037,857,80
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)10,9210,9411,8013,4312,9512,5612,0712,01
ROIC (%)8,829,9010,8312,7912,6113,5812,8711,64
Brut Kar Marji (%)15,1711,6416,2116,4516,1513,2317,2817,36
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5,852,497,317,697,063,538,819,09
FAVOK Marji (%)19,9416,9920,4120,6419,8316,6621,4521,18
Net Kar Marji (%)5,781,715,527,367,193,565,976,69
Hisse Basina Kar (TL)11,1610,3710,0610,989,428,547,326,73
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)18,2211,6415,5116,9918,5813,2317,0118,45
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,772,496,178,8110,013,537,9410,08
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)22,4816,9919,7122,0922,4716,6622,3122,86
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,321,710,017,6710,213,563,686,73

Sık Sorulan Sorular

TABGD PD/DD oranı kaç?

TABGD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,88 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

TABGD FD/FAVOK oranı kaç?

TABGD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,27 düzeyindedir.

TABGD F/Satış oranı kaç?

TABGD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,84 düzeyindedir.

TABGD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TABGD özkaynak kârlılığı %10,9 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

TATGDTat GıdaTUKASTukaşULKERÜlker BisküviULUUNUlusoy UnVANGDVanet Gıda SanayiYAPRKYaprak Süt & Besi ÇiftlikleriYYLGDYayla Agro GıdaAKHANAkhan Un

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TABGD canlı analizini aç →