FINEMAR SSAAT Canlı Analiz →
SSAAT
Saat ve Saat
22,46 ₺
+%1,54

Saat ve Saat (SSAAT) Temel Oranlar

SSAAT F/K oranı 9,63 ile Perakande - Ticaret sektörü medyanı olan 11,42 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %43,3 düzeyinde; Perakande - Ticaret sektörü medyanı %12,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
9,63
PD/DD
4,17
Piyasa Değeri
14,83 Mr ₺
FD/FAVOK
4,32
F/Satış
1,10

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/62025/32024/122023/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,501,511,54--1,491,22
Likidite (Asit-Test) Orani0,860,890,86--0,830,69
Nakit Orani0,480,470,33--0,240,23
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)62,1362,0960,52--61,8570,82
Finansal Borc Orani (%)46,5142,4238,41--35,2547,90
Ozkaynak Orani (%)37,8737,9139,48--38,1529,18
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,431,421,43--1,361,29
Stok Devir Hizi1,641,651,56--1,571,40
Alacak Devir Hizi8,577,755,46--5,145,23
Borc Devir Hizi22,2527,9816,47--16,1615,05
Ozkaynak Devir Hizi3,793,753,67--4,014,43
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)42,5947,0766,87--70,9669,79
Stokta Kalma Suresi (gun)223,23220,55233,40--232,98261,23
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)16,4113,0522,16--22,5924,25
Nakit Donusu (gun)249,41254,57278,11--281,36306,77
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)16,3916,1016,25--13,9525,59
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)43,2842,4741,15--36,5687,69
ROIC (%)46,2949,2744,19--42,8251,72
Brut Kar Marji (%)58,6357,2259,1458,1055,8458,6162,38
Esas Faaliyet Kar Marji (%)23,9922,7327,1624,5122,0126,5531,78
FAVOK Marji (%)28,3626,9128,8328,5625,6926,1934,08
Net Kar Marji (%)8,987,5611,769,448,9210,6819,81
Hisse Basina Kar (TL)2,482,452,47--1,9910,96
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)59,8257,22-59,8455,84--
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,0722,73-26,4422,01--
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)29,6026,91-30,7625,69--
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,197,56-9,848,92--

Sık Sorulan Sorular

SSAAT PD/DD oranı kaç?

SSAAT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 4,17 düzeyindedir. Perakande - Ticaret sektörü medyanı 1,29.

SSAAT FD/FAVOK oranı kaç?

SSAAT için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,32 düzeyindedir.

SSAAT F/Satış oranı kaç?

SSAAT hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,10 düzeyindedir.

SSAAT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SSAAT özkaynak kârlılığı %43,3 düzeyindedir (Perakande - Ticaret sektörü medyanı %12,9).

Perakande - Ticaret sektöründen diğer hisseler

TKNSATeknosa İç ve Dış Tic.VAKKOVakko TekstilBIMASBim Birleşik Mağazalar A.ŞBIZIMBizim ToptanCRFSACarrefoursaEBEBKEbebekGMTASGimat MağazacılıkGRTHOGrainTurk Tarım

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SSAAT canlı analizini aç →