FINEMAR RALYH Canlı Analiz →
RALYH
Ral Yatırım Holding
15,89 ₺
-%9,97

Ral Yatırım Holding (RALYH) Temel Oranlar

RALYH F/K oranı 1,91 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %33,1 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,91
PD/DD
0,63
Piyasa Değeri
5,29 Mr ₺
FD/FAVOK
4,61
F/Satış
0,57

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,600,770,830,860,930,841,211,51
Likidite (Asit-Test) Orani0,580,760,820,840,910,831,201,50
Nakit Orani0,050,160,190,030,010,040,030,05
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)52,7355,3859,9459,7259,8460,3956,0556,21
Finansal Borc Orani (%)19,2520,0521,3725,8225,6122,5731,2128,69
Ozkaynak Orani (%)47,2744,6240,0640,2840,1639,6143,9543,79
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,630,690,560,470,640,770,951,47
Stok Devir Hizi80,11159,61136,7968,39125,63230,56215,66240,46
Alacak Devir Hizi28,9762,1424,6219,2618,6130,2121,8547,45
Borc Devir Hizi5,144,923,572,553,183,324,935,37
Ozkaynak Devir Hizi1,411,601,361,151,551,872,083,39
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)12,605,8714,8318,9519,6112,0816,707,69
Stokta Kalma Suresi (gun)4,562,292,675,342,911,581,691,52
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)71,0574,25102,12143,25114,80109,9474,1067,95
Nakit Donusu (gun)-53,89-66,09-84,62-118,96-92,28-96,27-55,70-58,74
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)15,6318,1214,9214,5914,8314,9517,8718,79
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)33,0640,6137,2536,2336,9337,7440,6742,91
ROIC (%)9,3315,2718,847,0311,6412,2713,8328,56
Brut Kar Marji (%)10,166,9431,2625,7622,8926,1118,0924,26
Esas Faaliyet Kar Marji (%)2,452,8026,4422,1537,9326,6316,0422,73
FAVOK Marji (%)5,314,6328,1022,7820,0625,7717,9524,14
Net Kar Marji (%)28,6534,5336,2727,5346,2654,3827,8716,21
Hisse Basina Kar (TL)8,309,856,965,725,234,523,923,28
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)36,876,9445,2128,3920,8726,11-449,4218,39
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-0,522,8037,307,7344,9926,63-491,1115,10
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,974,6341,5825,2716,4925,77-450,1718,03
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-20,0734,5358,4110,4241,1854,38910,545,78

Sık Sorulan Sorular

RALYH PD/DD oranı kaç?

RALYH hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,63 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

RALYH FD/FAVOK oranı kaç?

RALYH için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,61 düzeyindedir.

RALYH F/Satış oranı kaç?

RALYH hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,57 düzeyindedir.

RALYH ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

RALYH özkaynak kârlılığı %33,1 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

RODRGRodrigo TekstilRUBNSRubenis TekstilSKTASSöktaşSOHOESoho GiyimSONMESönmez FilamentSUNTKSun TekstilSUWENSuwen TekstilYUNSAYünsa

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

RALYH canlı analizini aç →