FINEMAR OZGYO Canlı Analiz →
OZGYO
Özderici GYO
1,29 ₺
-%3,73

Özderici GYO (OZGYO) Temel Oranlar

OZGYO F/K oranı 21,79 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,8 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
21,79
PD/DD
0,18
Piyasa Değeri
1,29 Mr ₺
FD/FAVOK
11,53
F/Satış
4,58

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,971,611,203,922,661,861,680,81
Likidite (Asit-Test) Orani1,971,611,203,922,661,861,680,81
Nakit Orani1,711,230,843,712,451,531,370,58
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)6,916,666,255,955,654,9312,870,71
Finansal Borc Orani (%)0,080,050,070,060,080,070,090,03
Ozkaynak Orani (%)93,0993,3493,7594,0594,3595,0787,1399,29
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,040,040,040,030,030,020,020,02
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi48,7027,7627,2739,8619,7765,9956,7426,11
Borc Devir Hizi16,2515,2225,0413,246,177,8328,8238,73
Ozkaynak Devir Hizi0,040,040,040,030,030,030,020,02
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)7,5013,1513,399,1618,465,536,4313,98
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)22,4723,9814,5727,5759,1746,6412,679,42
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,770,791,08-15,20-14,86-14,67-14,99-1,14
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,830,851,16-16,16-15,75-15,43-17,21-1,15
ROIC (%)1,351,281,160,830,560,890,870,56
Brut Kar Marji (%)83,6473,0476,6486,3688,7180,7786,75100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)40,5534,2835,2435,0534,2727,3257,5479,26
FAVOK Marji (%)38,8434,1835,8036,1536,1829,1218,830,99
Net Kar Marji (%)-0,96-11,3132,46-10,9922,6025,01-852,89-6,00
Hisse Basina Kar (TL)0,060,060,07-0,93-0,85-0,79-0,73-0,06
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,0073,0460,8582,4298,3280,7772,85100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)50,2334,2835,5636,3542,6627,3234,75-14,70
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)46,0434,1835,2336,0944,7029,1237,55-14,30
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,02-11,31103,12-67,3219,7025,01-1.741,55-76,04

Sık Sorulan Sorular

OZGYO PD/DD oranı kaç?

OZGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,18 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

OZGYO FD/FAVOK oranı kaç?

OZGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 11,53 düzeyindedir.

OZGYO F/Satış oranı kaç?

OZGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,58 düzeyindedir.

OZGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

OZGYO özkaynak kârlılığı %0,8 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

OZKGYÖzak GYOPAGYOPanora GYOPEKGYPeker GYOPSGYOPasifik GYORGYASRönesans GayrimenkulRYGYOReysaş GYOSEGYOŞeker GYOSNGYOSinpas GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

OZGYO canlı analizini aç →