FINEMAR ORMA Canlı Analiz →
ORMA
Orma Orman Mahsulleri
112,00 ₺
-%4,36

Orma Orman Mahsulleri (ORMA) Temel Oranlar

ORMA F/K oranı 131,85 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,3 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
131,85
PD/DD
0,37
Piyasa Değeri
3,05 Mr ₺
FD/FAVOK
10,75
F/Satış
0,58

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62025/122025/62024/122024/62023/122023/62022/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,470,420,440,430,560,680,610,64
Likidite (Asit-Test) Orani0,340,260,260,240,290,360,390,36
Nakit Orani0,010,020,060,060,060,060,080,02
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)38,0137,1235,4033,9731,9939,1650,2147,24
Finansal Borc Orani (%)24,6323,6919,7820,1916,2716,8521,6921,44
Ozkaynak Orani (%)61,9962,8864,6066,0368,0160,8449,7952,76
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,460,460,460,480,610,700,930,87
Stok Devir Hizi7,627,125,924,975,924,766,145,78
Alacak Devir Hizi9,1311,8913,6612,8610,209,957,537,64
Borc Devir Hizi5,424,824,073,924,434,114,274,37
Ozkaynak Devir Hizi0,720,720,700,750,981,212,161,85
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)39,9630,7026,7228,3935,7836,6848,4847,80
Stokta Kalma Suresi (gun)47,8751,3061,6573,4261,6176,7259,4763,19
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)67,3775,7289,6993,0782,4488,9085,4383,50
Nakit Donusu (gun)20,456,29-1,328,7414,9524,5022,5227,49
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,18-0,20-3,383,9412,715,9210,7712,27
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,28-0,31-5,245,9718,699,7321,6323,26
ROIC (%)3,331,760,910,141,985,647,198,01
Brut Kar Marji (%)17,5412,6812,2813,4113,0119,9019,6321,52
Esas Faaliyet Kar Marji (%)9,073,712,140,29-1,117,798,278,83
FAVOK Marji (%)13,4010,2511,906,134,8610,4111,9113,52
Net Kar Marji (%)0,51-0,48-1,349,7235,6710,830,2918,02
Hisse Basina Kar (TL)0,85-0,79-12,4212,1934,6812,7514,1524,35
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)--------
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------

Sık Sorulan Sorular

ORMA PD/DD oranı kaç?

ORMA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,37 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

ORMA FD/FAVOK oranı kaç?

ORMA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 10,75 düzeyindedir.

ORMA F/Satış oranı kaç?

ORMA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,58 düzeyindedir.

ORMA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ORMA özkaynak kârlılığı %0,3 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Kağıt Ürünleri sektöründen diğer hisseler

PRZMAPrizma Pres MatbaacılıkSAMATSaray MatbaacılıkTEZOLEuropap TezolVKINGViking KağıtALKAAlkim KağıtBAKABBak AmbalajBARMABarem AmbalajDURDODuran Doğan Basım

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ORMA canlı analizini aç →