FINEMAR MERIT Canlı Analiz →
MERIT
Merit Turizm Yatırım
12,80 ₺
-%2,66

Merit Turizm Yatırım (MERIT) Temel Oranlar

MERIT F/K oranı 5,18 ile Turizm sektörü medyanı olan 5,18 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,1 düzeyinde; Turizm sektörü medyanı %9,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,18
PD/DD
0,21
Piyasa Değeri
4,31 Mr ₺
FD/FAVOK
19,53
F/Satış
10,90

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran6,007,943,142,2813,344,263,051,38
Likidite (Asit-Test) Orani6,007,943,142,2813,344,263,051,38
Nakit Orani0,130,340,120,079,330,110,070,16
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)0,220,150,370,260,210,180,230,52
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)99,7899,8599,6399,7499,7999,8299,7799,48
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,020,020,020,020,020,020,020,02
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi10,7218,915,847,205,116,453,565,67
Borc Devir Hizi2,507,8155,92109,0321,8645,0530,77200,44
Ozkaynak Devir Hizi0,020,020,020,020,020,020,020,02
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)34,0519,3062,4950,7271,3756,63102,4064,35
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)145,9846,756,533,3516,708,1011,861,82
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,064,384,353,352,572,723,653,67
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,074,394,373,362,582,723,653,69
ROIC (%)1,201,121,090,880,670,820,890,85
Brut Kar Marji (%)97,7698,5696,1895,6396,0198,4793,6392,10
Esas Faaliyet Kar Marji (%)41,2534,0561,8651,7722,1526,8560,5759,00
FAVOK Marji (%)11,66-4,1357,6547,3413,2215,2547,6938,73
Net Kar Marji (%)80,8959,80232,41211,20146,7758,49237,51292,21
Hisse Basina Kar (TL)2,472,482,241,570,880,871,061,04
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)97,1498,5697,1195,3594,2698,4796,0389,59
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)46,8634,0579,0873,3318,8126,8563,0146,72
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)23,95-4,1375,2572,1611,7815,2561,6340,27
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)97,3259,80268,61258,09209,6758,49152,41163,62

Sık Sorulan Sorular

MERIT PD/DD oranı kaç?

MERIT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,21 düzeyindedir. Turizm sektörü medyanı 0,41.

MERIT FD/FAVOK oranı kaç?

MERIT için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 19,53 düzeyindedir.

MERIT F/Satış oranı kaç?

MERIT hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 10,90 düzeyindedir.

MERIT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MERIT özkaynak kârlılığı %4,1 düzeyindedir (Turizm sektörü medyanı %9,8).

Turizm sektöründen diğer hisseler

PKENTPetrokentTEKTUTek-Art TurizmULASUlaşlar Turizm YatırımlarıATATRAta TurizmAVTURAvrasya Petrol&Turistik TesisAYCESAltınyunus ÇesmeBLUMEBlume Metal KimyaGZNMIGezinomi Seyahat

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MERIT canlı analizini aç →