FINEMAR MCARD Canlı Analiz →
MCARD
MetropolCard
112,50 ₺
-%4,42

MetropolCard (MCARD) Temel Oranlar

MCARD F/K oranı 14,43 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 12,05 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %26,4 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
14,43
PD/DD
3,81
Piyasa Değeri
10,42 Mr ₺
FD/FAVOK
14,94
F/Satış
3,17

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,171,261,071,07--1,13-
Likidite (Asit-Test) Orani1,171,261,071,07--1,13-
Nakit Orani0,600,780,660,55--0,67-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)69,4666,4374,6474,26--71,53-
Finansal Borc Orani (%)7,156,789,497,98--5,30-
Ozkaynak Orani (%)30,5433,5725,3625,74--28,47-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,370,320,480,29--0,51-
Stok Devir Hizi193,86143,75399,84120,40--341,80-
Alacak Devir Hizi1,051,081,750,87--1,75-
Borc Devir Hizi0,650,450,720,41--0,71-
Ozkaynak Devir Hizi1,200,951,791,12--1,83-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)348,60339,41208,05420,21--208,82-
Stokta Kalma Suresi (gun)1,882,540,913,03--1,07-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)557,79804,53508,52888,68--514,71-
Nakit Donusu (gun)-207,32-462,58-299,55-465,45---304,83-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,0610,1111,469,37--13,83-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)26,3930,1245,1936,39--48,57-
ROIC (%)10,6016,1513,1011,34--16,11-
Brut Kar Marji (%)34,8636,7932,0630,4937,90-8,8432,9029,43
Esas Faaliyet Kar Marji (%)38,189,6410,957,7945,81-25,4516,2811,89
FAVOK Marji (%)12,9917,3720,6818,0723,39-19,1924,4520,29
Net Kar Marji (%)17,4717,5530,1634,2933,2311,2735,3936,83
Hisse Basina Kar (TL)7,809,3810,116,39--9,54-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)32,7236,7935,6414,32123,48-8,84-98,86-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)69,829,6418,18-75,25176,30-25,45-150,59-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)8,1517,3726,666,47101,36-19,19-133,75-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)17,3917,5520,7136,6073,4511,2790,24-

Sık Sorulan Sorular

MCARD PD/DD oranı kaç?

MCARD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,81 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,37.

MCARD FD/FAVOK oranı kaç?

MCARD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 14,94 düzeyindedir.

MCARD F/Satış oranı kaç?

MCARD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 3,17 düzeyindedir.

MCARD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MCARD özkaynak kârlılığı %26,4 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,3).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

MIATKMia TeknolojiMTRKSMatriks Finansal TeknolojilerNETCDNetcad YazılımOBASEObase Bilgisayar DanışmanlıkODINEOdine SolutionsPAPILPapilon SavunmaPATEKPasifik TeknolojiPKARTPlastikkart A.Ş

Veriler 2026-10-30 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MCARD canlı analizini aç →