FINEMAR KCAER Canlı Analiz →
KCAER
Kocaer Çelik Sanayi
8,70 ₺
-%4,50

Kocaer Çelik Sanayi (KCAER) Temel Oranlar

KCAER F/K oranı 25,46 ile Demir-Çelik Temel sektörü medyanı olan 17,96 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,4 düzeyinde; Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
25,46
PD/DD
1,12
Piyasa Değeri
16,66 Mr ₺
FD/FAVOK
5,54
F/Satış
0,64

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,171,231,261,271,091,131,271,14
Likidite (Asit-Test) Orani0,790,850,930,860,720,750,900,72
Nakit Orani0,430,470,500,330,240,270,380,24
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)52,8952,3553,0850,0152,1151,9852,1647,90
Finansal Borc Orani (%)26,7729,1527,4525,2723,5222,9123,6228,88
Ozkaynak Orani (%)47,1147,6546,9249,9947,8948,0247,8452,10
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,961,021,051,141,151,131,201,24
Stok Devir Hizi4,555,206,105,595,324,965,524,90
Alacak Devir Hizi6,557,196,806,667,338,218,686,22
Borc Devir Hizi3,784,714,466,355,284,835,828,19
Ozkaynak Devir Hizi2,022,142,222,232,222,192,332,62
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)55,7450,7753,6654,7849,8144,4842,0558,67
Stokta Kalma Suresi (gun)80,3070,1559,8265,2568,6673,6666,0874,45
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)96,6377,4781,7857,4869,1475,6562,6744,59
Nakit Donusu (gun)39,4143,4531,7062,5549,3342,4945,4688,54
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,070,991,812,311,271,070,425,84
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,402,083,854,632,652,230,8811,20
ROIC (%)8,967,8613,1010,169,7210,088,2112,19
Brut Kar Marji (%)21,0118,6418,8418,9520,5421,3115,8917,90
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,769,189,5510,1311,7817,466,148,73
FAVOK Marji (%)15,2014,1512,8912,6614,2614,4410,5912,59
Net Kar Marji (%)5,272,351,962,583,706,020,430,02
Hisse Basina Kar (TL)0,340,150,250,290,150,120,040,56
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,0918,6418,5415,9119,9021,3110,6517,57
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,409,187,837,007,0117,46-0,599,83
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)16,1214,1513,599,6014,1114,445,3811,79
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,832,350,150,461,756,021,50-3,45

Sık Sorulan Sorular

KCAER PD/DD oranı kaç?

KCAER hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,12 düzeyindedir. Demir-Çelik Temel sektörü medyanı 0,62.

KCAER FD/FAVOK oranı kaç?

KCAER için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,54 düzeyindedir.

KCAER F/Satış oranı kaç?

KCAER hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,64 düzeyindedir.

KCAER ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KCAER özkaynak kârlılığı %4,4 düzeyindedir (Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0).

Demir-Çelik Temel sektöründen diğer hisseler

KOCMTKoç MetalurjiKRDMAKardemir (A)KRDMBKardemir (B)KRDMDKardemir (D)OZYSRÖzyaşar TelYKSLNYükselen ÇelikBRSANBorusan Birleşik Boru Fab.CELHAÇelik Halat

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KCAER canlı analizini aç →