FINEMAR ISVEA Canlı Analiz →
ISVEA
İsvea Seramik
13,36 ₺
+%9,96

İsvea Seramik (ISVEA) Temel Oranlar

ISVEA F/K oranı 23,41 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %9,8 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
23,41
PD/DD
2,29
Piyasa Değeri
3,74 Mr ₺
FD/FAVOK
8,89
F/Satış
1,60

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/62025/32024/122023/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,331,361,36--1,571,65
Likidite (Asit-Test) Orani0,940,970,97--1,181,20
Nakit Orani0,050,060,10--0,080,13
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)64,9567,0168,30--67,7558,51
Finansal Borc Orani (%)47,5545,3546,89--44,2821,58
Ozkaynak Orani (%)35,0532,9931,70--32,2541,49
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,500,540,55--0,731,00
Stok Devir Hizi1,631,661,83--2,804,46
Alacak Devir Hizi1,782,012,44--3,293,97
Borc Devir Hizi9,828,906,98--6,778,76
Ozkaynak Devir Hizi1,431,621,71--2,012,42
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)204,64181,46149,66--111,0592,04
Stokta Kalma Suresi (gun)224,60219,61199,52--130,4981,83
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)37,1641,0052,27--53,9041,68
Nakit Donusu (gun)392,08360,07296,91--187,64132,19
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,422,471,76--2,249,18
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)9,777,505,54--6,9522,13
ROIC (%)10,9111,7011,23--11,2522,73
Brut Kar Marji (%)28,1727,1234,8135,6728,7031,9221,64
Esas Faaliyet Kar Marji (%)24,0024,0828,3630,9725,2123,0316,78
FAVOK Marji (%)25,7124,2330,3429,7721,8426,0815,32
Net Kar Marji (%)8,375,483,341,780,333,359,16
Hisse Basina Kar (TL)0,730,500,36--0,431,43
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)29,1127,12-41,6728,70--
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,9324,08-35,9325,21--
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)27,0524,23-36,6021,84--
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,995,48-3,040,33--

Sık Sorulan Sorular

ISVEA PD/DD oranı kaç?

ISVEA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,29 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

ISVEA FD/FAVOK oranı kaç?

ISVEA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,89 düzeyindedir.

ISVEA F/Satış oranı kaç?

ISVEA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,60 düzeyindedir.

ISVEA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ISVEA özkaynak kârlılığı %9,8 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Seramik sektöründen diğer hisseler

KLKIMKalekim Kimyevi MaddelerKLSERKaleseramikKUTPOKütahya PorselenUSAKUşak SeramikBIENYBien YapıEGSEREge Seramik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ISVEA canlı analizini aç →