FINEMAR ISKPL Canlı Analiz →
ISKPL
Işıklar Plastik
2,68 ₺
+%9,84

Işıklar Plastik (ISKPL) Temel Oranlar

ISKPL F/K oranı 12,81 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %9,2 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,81
PD/DD
1,18
Piyasa Değeri
4,02 Mr ₺
FD/FAVOK
8,31
F/Satış
1,22

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,111,121,081,171,171,091,241,20
Likidite (Asit-Test) Orani0,730,790,740,760,730,810,760,74
Nakit Orani0,030,020,130,060,020,040,050,05
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)45,9143,5443,7843,4741,8943,3233,9834,31
Finansal Borc Orani (%)33,2333,1933,1134,8835,3229,1924,6924,31
Ozkaynak Orani (%)54,0956,4656,2256,5358,1156,6866,0265,69
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,640,620,630,680,730,790,901,07
Stok Devir Hizi3,374,383,733,834,866,315,675,98
Alacak Devir Hizi4,153,855,064,654,544,726,495,42
Borc Devir Hizi6,244,956,437,619,876,1010,319,56
Ozkaynak Devir Hizi1,141,101,061,131,201,321,381,69
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)87,9794,7772,1378,5480,3377,3456,2567,39
Stokta Kalma Suresi (gun)108,4183,3297,9995,3875,0457,8164,4161,04
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)58,5473,8156,7947,9736,9859,8235,4038,17
Nakit Donusu (gun)137,84104,28113,33125,95118,4075,3285,2690,26
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,964,444,396,928,8910,5810,3712,74
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)9,177,877,8112,2415,3018,6715,7119,40
ROIC (%)9,689,289,977,658,477,197,665,14
Brut Kar Marji (%)30,2424,3830,6528,5029,4422,1722,7624,21
Esas Faaliyet Kar Marji (%)15,668,9017,4713,6917,7212,329,569,23
FAVOK Marji (%)20,3816,5822,2417,9720,1311,9111,9912,33
Net Kar Marji (%)14,1017,728,8111,3313,5320,3414,1013,17
Hisse Basina Kar (TL)0,210,160,150,200,240,260,200,22
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)35,4324,3836,4726,4936,3822,1717,6823,56
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,638,9027,665,0422,8812,3210,719,99
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)23,7516,5833,7813,3327,9811,9110,8012,25
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,8917,722,026,597,0320,3417,3517,25

Sık Sorulan Sorular

ISKPL PD/DD oranı kaç?

ISKPL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,18 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

ISKPL FD/FAVOK oranı kaç?

ISKPL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,31 düzeyindedir.

ISKPL F/Satış oranı kaç?

ISKPL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,22 düzeyindedir.

ISKPL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ISKPL özkaynak kârlılığı %9,2 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

KMPURKimteks PoliüretanKPEKSKapeks KimyaMARMRMarmara HoldingMERCNMercan KimyaNETGLNet GlobalOZRDNÖzerden PlastikPOLTKPoliteknik MetalRNPOLRainbow Polikarbonat

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ISKPL canlı analizini aç →