FINEMAR GOKNR Canlı Analiz →
GOKNR
Göknur Gıda
11,86 ₺
-%2,63

Göknur Gıda (GOKNR) Temel Oranlar

GOKNR F/K oranı 10,46 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,4 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
10,46
PD/DD
0,36
Piyasa Değeri
4,15 Mr ₺
FD/FAVOK
2,71
F/Satış
0,24

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,112,011,801,862,272,452,052,34
Likidite (Asit-Test) Orani1,040,980,971,081,361,521,401,48
Nakit Orani0,390,260,440,480,410,100,140,30
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)37,2139,1343,4442,4139,3137,2041,4535,87
Finansal Borc Orani (%)20,7522,4327,9729,6724,7822,0218,6720,73
Ozkaynak Orani (%)62,7960,8756,5657,5960,6962,8058,5564,13
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,041,071,031,141,221,241,291,49
Stok Devir Hizi2,582,802,923,153,443,534,354,74
Alacak Devir Hizi5,794,854,356,254,953,994,134,71
Borc Devir Hizi9,8914,617,7713,3911,1011,967,0114,95
Ozkaynak Devir Hizi1,681,741,791,901,972,032,212,46
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)63,0775,2583,9758,3973,7791,5888,4477,51
Stokta Kalma Suresi (gun)141,63130,52125,10115,79106,11103,3883,9377,06
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)36,9024,9946,9927,2532,8830,5352,0924,41
Nakit Donusu (gun)167,80180,78162,07146,92147,00164,43120,28130,16
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,152,542,726,167,109,299,655,88
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,424,174,8110,7011,6914,7916,499,17
ROIC (%)16,3913,2216,5619,8622,1621,8124,6518,31
Brut Kar Marji (%)27,1729,0521,4425,2426,5636,9125,0526,08
Esas Faaliyet Kar Marji (%)17,8920,4312,6916,1517,8328,6717,3819,54
FAVOK Marji (%)19,1921,1210,7713,7115,9526,1316,2917,43
Net Kar Marji (%)6,366,603,096,007,627,949,399,81
Hisse Basina Kar (TL)1,131,301,342,962,983,453,391,72
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,3729,0510,3222,2417,3736,9122,5525,83
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,4420,432,5412,368,2128,6712,1218,24
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)17,3521,122,148,646,9126,1313,4914,89
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,136,60-5,432,347,337,948,374,54

Sık Sorulan Sorular

GOKNR PD/DD oranı kaç?

GOKNR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,36 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

GOKNR FD/FAVOK oranı kaç?

GOKNR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,71 düzeyindedir.

GOKNR F/Satış oranı kaç?

GOKNR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,24 düzeyindedir.

GOKNR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GOKNR özkaynak kârlılığı %3,4 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

GOLDAGolda GıdaGUNDGGündoğdu GıdaIZINVİz Yatırım HoldingKAYSEKayseri ŞekerKENTKent GıdaKRVGDKervan GıdaKTSKRKütahya ŞekerKUVVAKuvva Gıda

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GOKNR canlı analizini aç →