FINEMAR EREGL Canlı Analiz →
EREGL
Ereğli Demir Çelik
31,60 ₺
-%9,97

Ereğli Demir Çelik (EREGL) Temel Oranlar

EREGL F/K oranı 23,86 ile Demir-Çelik Temel sektörü medyanı olan 17,96 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,8 düzeyinde; Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
23,86
PD/DD
0,66
Piyasa Değeri
221,20 Mr ₺
FD/FAVOK
9,76
F/Satış
0,86

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,631,782,032,142,242,352,622,40
Likidite (Asit-Test) Orani0,971,121,331,381,391,421,571,36
Nakit Orani0,680,820,980,990,950,930,990,75
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)46,0946,8148,7648,4846,5745,8844,4944,27
Finansal Borc Orani (%)26,0726,8926,9828,3528,0327,4828,1828,53
Ozkaynak Orani (%)53,9153,1951,2451,5253,4354,1255,5155,73
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,450,440,420,420,440,460,520,56
Stok Devir Hizi2,372,362,372,262,172,212,482,52
Alacak Devir Hizi9,479,168,157,758,107,858,528,72
Borc Devir Hizi3,233,303,643,854,515,046,786,89
Ozkaynak Devir Hizi0,830,820,780,800,800,820,900,96
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)38,5539,8444,7947,1045,0646,4842,8441,87
Stokta Kalma Suresi (gun)154,22154,77153,69161,22168,29165,29147,39144,81
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)113,08110,71100,3594,7180,8872,4353,8053,00
Nakit Donusu (gun)79,6983,9098,13113,60132,47139,34136,43133,68
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,481,290,080,090,971,061,833,17
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,752,420,160,181,821,963,295,69
ROIC (%)3,272,921,321,243,253,454,406,71
Brut Kar Marji (%)9,058,588,058,898,008,077,109,80
Esas Faaliyet Kar Marji (%)4,854,204,074,764,013,943,5410,32
FAVOK Marji (%)10,409,969,759,798,798,707,7110,34
Net Kar Marji (%)5,697,170,640,241,611,820,806,61
Hisse Basina Kar (TL)1,321,100,070,070,730,751,191,93
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,879,068,0511,037,889,347,104,37
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,984,334,076,604,134,443,549,44
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)11,1910,149,7512,228,949,987,714,79
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,1013,180,64-3,071,233,150,804,89

Sık Sorulan Sorular

EREGL PD/DD oranı kaç?

EREGL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,66 düzeyindedir. Demir-Çelik Temel sektörü medyanı 0,62.

EREGL FD/FAVOK oranı kaç?

EREGL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,76 düzeyindedir.

EREGL F/Satış oranı kaç?

EREGL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,86 düzeyindedir.

EREGL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EREGL özkaynak kârlılığı %2,8 düzeyindedir (Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0).

Demir-Çelik Temel sektöründen diğer hisseler

ISDMRİskenderun Demir ÇelikIZMDCİzmir Demir ÇelikKARCLKardemir Çelik SanayiKCAERKocaer Çelik SanayiKOCMTKoç MetalurjiKRDMAKardemir (A)KRDMBKardemir (B)KRDMDKardemir (D)

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EREGL canlı analizini aç →