FINEMAR EMPAE Canlı Analiz →
EMPAE
Empa Elektronik
36,18 ₺
-%2,00

Empa Elektronik (EMPAE) Temel Oranlar

EMPAE F/K oranı 89,86 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 12,05 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,6 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
89,86
PD/DD
3,24
Piyasa Değeri
6,15 Mr ₺
FD/FAVOK
11,73
F/Satış
1,27

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,864,772,113,13--3,10-
Likidite (Asit-Test) Orani2,303,791,352,32--2,19-
Nakit Orani0,551,030,090,28--0,44-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)34,3321,1146,3931,98--31,83-
Finansal Borc Orani (%)4,693,148,3511,93--3,51-
Ozkaynak Orani (%)65,6778,8953,6168,02--68,17-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,681,882,291,78--1,75-
Stok Devir Hizi7,197,585,625,90--5,50-
Alacak Devir Hizi2,913,454,142,97--3,33-
Borc Devir Hizi5,199,825,908,50--5,07-
Ozkaynak Devir Hizi2,562,383,882,62--2,90-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)125,61105,8888,11122,75--109,65-
Stokta Kalma Suresi (gun)50,7648,1864,9161,82--66,39-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)70,2837,1761,8542,92--72,05-
Nakit Donusu (gun)106,09116,8991,17141,65--103,99-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,374,894,160,55--5,73-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,616,207,760,80--8,41-
ROIC (%)12,4114,6117,5814,26--26,47-
Brut Kar Marji (%)19,7319,6420,7121,2921,3319,4420,3721,29
Esas Faaliyet Kar Marji (%)10,7710,9513,1613,4614,0411,0414,6916,89
FAVOK Marji (%)10,029,8711,0011,3211,878,9512,1213,61
Net Kar Marji (%)0,37-0,462,281,231,86-2,862,513,25
Hisse Basina Kar (TL)0,400,650,590,06--0,63-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,8019,6419,2621,1922,7419,44-21,85-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,6410,9512,4212,1916,2711,04-86,12-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,139,8710,1810,1114,058,95-56,50-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)0,99-0,464,88-0,155,37-2,86-31,61-

Sık Sorulan Sorular

EMPAE PD/DD oranı kaç?

EMPAE hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,24 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,37.

EMPAE FD/FAVOK oranı kaç?

EMPAE için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 11,73 düzeyindedir.

EMPAE F/Satış oranı kaç?

EMPAE hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,27 düzeyindedir.

EMPAE ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EMPAE özkaynak kârlılığı %3,6 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,3).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

ESCOMEscort TeknolojiFONETFonet Bilgi TeknolojileriFORTEForte Bilgi İletişimINTETIntetra TeknolojiKFEINKafein YazılımKRONTKron TeknolojiLINKLink BilgisayarLOGOLogo Yazılım

Veriler 2026-10-30 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EMPAE canlı analizini aç →