FINEMAR EGPRO Canlı Analiz →
EGPRO
Ege Profil
26,52 ₺
-%2,86

Ege Profil (EGPRO) Temel Oranlar

EGPRO F/K oranı 8,70 ile İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı olan 13,51 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %15,7 düzeyinde; İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
8,70
PD/DD
1,37
Piyasa Değeri
14,45 Mr ₺
FD/FAVOK
3,74
F/Satış
0,94

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,381,411,401,421,311,331,261,25
Likidite (Asit-Test) Orani1,091,181,231,131,051,091,110,99
Nakit Orani0,200,190,140,160,170,140,120,07
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)43,0946,0742,4342,2444,1644,3048,0244,23
Finansal Borc Orani (%)5,054,292,344,403,111,634,617,03
Ozkaynak Orani (%)56,9153,9357,5757,7655,8455,7051,9855,77
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,960,900,900,950,940,861,001,33
Stok Devir Hizi5,946,399,716,576,066,329,297,88
Alacak Devir Hizi3,472,862,623,443,392,583,034,14
Borc Devir Hizi3,192,893,403,463,013,373,484,01
Ozkaynak Devir Hizi1,711,641,631,681,761,691,972,66
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)105,14127,61139,17106,19107,52141,67120,6288,08
Stokta Kalma Suresi (gun)61,4757,1137,5755,5460,2157,8039,2746,34
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)114,44126,13107,31105,58121,44108,32104,9891,03
Nakit Donusu (gun)52,1858,5969,4356,1446,2991,1654,9143,40
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,957,697,296,776,005,997,346,18
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)15,7314,2612,6611,7210,7410,7614,1311,08
ROIC (%)19,1117,9015,7314,5917,6410,7521,3319,33
Brut Kar Marji (%)37,2843,6036,1534,6135,0636,0033,7234,45
Esas Faaliyet Kar Marji (%)18,7423,1216,3312,3311,6814,1516,3316,64
FAVOK Marji (%)23,7230,0322,8320,2620,1022,9421,3320,38
Net Kar Marji (%)10,638,379,088,656,893,098,328,60
Hisse Basina Kar (TL)3,052,632,061,781,461,381,621,15
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)31,1843,6040,4133,7934,1636,0031,1733,42
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,5023,1227,4113,539,3114,1515,2613,33
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)17,6230,0329,9420,5417,3922,9424,6614,46
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,828,3710,2911,8610,533,097,367,91

Sık Sorulan Sorular

EGPRO PD/DD oranı kaç?

EGPRO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,37 düzeyindedir. İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı 1,04.

EGPRO FD/FAVOK oranı kaç?

EGPRO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,74 düzeyindedir.

EGPRO F/Satış oranı kaç?

EGPRO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,94 düzeyindedir.

EGPRO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

EGPRO özkaynak kârlılığı %15,7 düzeyindedir (İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8).

İnşaat Malzemeleri sektöründen diğer hisseler

EPLASEgeplastFORMTFormet Metal ve Cam SanayiiINTEMİntemaKBORUKuzey BoruMAKTKMakina TakımMEGMTMega MetalMEKAGMeka BetonMZHLDMazhar Zorlu Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

EGPRO canlı analizini aç →