FINEMAR ALFAS Canlı Analiz →
ALFAS
Alfa Solar
23,34 ₺
-%2,02

Alfa Solar (ALFAS) Temel Oranlar

ALFAS F/K oranı 28,64 ile Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı olan 12,71 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,5 düzeyinde; Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
28,64
PD/DD
1,30
Piyasa Değeri
8,59 Mr ₺
FD/FAVOK
11,89
F/Satış
1,03

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,081,291,201,121,131,321,361,44
Likidite (Asit-Test) Orani0,660,750,690,810,830,870,910,70
Nakit Orani0,190,240,220,280,110,200,320,32
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)58,1555,0055,5655,0049,9246,5947,5848,49
Finansal Borc Orani (%)19,8324,7630,0225,5925,5720,4818,2014,64
Ozkaynak Orani (%)41,8545,0044,4445,0050,0853,4152,4251,51
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,640,760,860,910,921,231,251,46
Stok Devir Hizi3,593,624,184,665,215,335,273,97
Alacak Devir Hizi5,196,518,678,806,9710,7017,4528,18
Borc Devir Hizi6,266,528,378,8311,9710,979,199,00
Ozkaynak Devir Hizi1,421,591,811,911,792,342,362,97
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)70,3656,0442,0841,4752,4034,1220,9112,95
Stokta Kalma Suresi (gun)101,69100,7187,2878,3270,0968,4969,3091,83
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)58,3356,0143,5941,3330,4933,2939,7040,56
Nakit Donusu (gun)113,72100,7385,7678,4792,0069,3350,5164,23
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,900,51-0,09-0,79-0,159,572,756,67
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,531,13-0,20-1,77-0,3117,925,2512,95
ROIC (%)5,663,755,771,273,3615,415,8610,21
Brut Kar Marji (%)12,872,0510,758,069,4610,7210,4814,86
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5,16-11,607,365,836,708,153,838,38
FAVOK Marji (%)12,76-1,508,546,498,079,547,4812,23
Net Kar Marji (%)10,934,46-0,13-0,241,02-1,262,594,67
Hisse Basina Kar (TL)0,810,18-0,03-0,25-0,042,030,541,24
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,102,0518,365,438,1410,72-1,3822,68
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,81-11,6011,694,195,208,15-8,4814,65
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)20,96-1,5014,343,526,549,54-5,3718,59
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,664,460,19-2,623,40-1,26-3,051,25

Sık Sorulan Sorular

ALFAS PD/DD oranı kaç?

ALFAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,30 düzeyindedir. Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı 1,55.

ALFAS FD/FAVOK oranı kaç?

ALFAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 11,89 düzeyindedir.

ALFAS F/Satış oranı kaç?

ALFAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,03 düzeyindedir.

ALFAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ALFAS özkaynak kârlılığı %4,5 düzeyindedir (Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0).

Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektöründen diğer hisseler

ASTORAstor EnerjiBETAEBeta EnerjiCWENECw EnerjiEMKELEmek ElektrikEUPWREuropower EnerjiGESANGirişim ElektrikKLYPVKalyon Güneş TeknolojileriKONTRKontrolmatik Teknoloji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ALFAS canlı analizini aç →