FINEMAR AAGYO Canlı Analiz →
AAGYO
Ağaoğlu GYO
7,07 ₺
-%4,07

Ağaoğlu GYO (AAGYO) Temel Oranlar

AAGYO F/K oranı 5,45 ile Gyo sektörü medyanı olan 5,47 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,1 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %7,5.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,45
PD/DD
0,28
Piyasa Değeri
4,96 Mr ₺
FD/FAVOK
2,59
F/Satış
4,10

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran77,6755,614,353,09---1,64
Likidite (Asit-Test) Orani50,8634,641,250,55---0,07
Nakit Orani48,8433,451,160,17---0,02
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)18,5418,3821,4321,04---20,42
Finansal Borc Orani (%)0,000,002,022,43---4,87
Ozkaynak Orani (%)81,4681,6278,5778,96---79,58
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,060,060,060,10---0,05
Stok Devir Hizi0,080,180,180,45---0,24
Alacak Devir Hizi62,9837,6685,5614,99---39,98
Borc Devir Hizi8,7116,768,4124,52---7,13
Ozkaynak Devir Hizi0,070,070,080,13---0,07
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)5,809,694,2724,36---9,13
Stokta Kalma Suresi (gun)4.528,792.006,922.053,66810,27---1.502,13
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)41,9121,7743,4014,89---51,22
Nakit Donusu (gun)4.492,671.994,842.014,52819,74---1.460,04
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,18-0,21-1,880,81---3,04
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,13-0,26-2,391,02---3,82
ROIC (%)4,973,543,673,64---2,40
Brut Kar Marji (%)93,1393,5093,4963,8559,2861,0656,7964,54
Esas Faaliyet Kar Marji (%)75,6577,5585,6852,7246,7242,8843,8445,10
FAVOK Marji (%)75,1176,5383,5653,9949,5750,5851,3845,67
Net Kar Marji (%)55,4245,4330,059,65-19,9551,6879,9667,81
Hisse Basina Kar (TL)1,30-0,06-0,550,23---0,78
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)92,3493,5293,4982,6154,9792,1156,79-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)71,6060,9485,6877,3656,0635,9343,84-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)72,0962,1883,5672,1647,1144,7951,38-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)76,7976,8530,05131,25-194,00-153,9879,96-

Sık Sorulan Sorular

AAGYO PD/DD oranı kaç?

AAGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,28 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,37.

AAGYO FD/FAVOK oranı kaç?

AAGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,59 düzeyindedir.

AAGYO F/Satış oranı kaç?

AAGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,10 düzeyindedir.

AAGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

AAGYO özkaynak kârlılığı %5,1 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %7,5).

Gyo sektöründen diğer hisseler

ADESEAdese AVMADGYOAdra GYOAGYOAtakule GYOAHSGYAhes GYOAKFGYAkfen GYOAKMGYAkmerkez GYOAKSGYAkis GYOALGYOAlarko GYO

Veriler 2026-10-30 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

AAGYO canlı analizini aç →