FINEMAR ZRGYO Canlı Analiz →
ZRGYO
Ziraat GYO
17,84 ₺
+%1,94

Ziraat GYO (ZRGYO) Temel Oranlar

ZRGYO F/K oranı 11,88 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,5 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,88
PD/DD
0,89
Piyasa Değeri
83,73 Mr ₺
FD/FAVOK
30,90
F/Satış
17,67

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,020,990,700,520,410,430,640,31
Likidite (Asit-Test) Orani0,140,150,230,180,140,200,430,14
Nakit Orani0,090,080,170,100,050,090,330,11
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)18,7217,7217,4313,4912,4013,2413,4510,48
Finansal Borc Orani (%)9,158,648,678,677,667,447,998,93
Ozkaynak Orani (%)81,2882,2882,5786,5187,6086,7686,5589,52
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,050,040,040,070,070,070,070,08
Stok Devir Hizi0,480,350,561,672,403,783,596,27
Alacak Devir Hizi36,5521,8517,9951,1536,7331,218,36226,43
Borc Devir Hizi2,722,571,383,984,555,093,503,67
Ozkaynak Devir Hizi0,060,050,050,080,080,080,080,09
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)9,9916,7120,297,149,9411,7043,681,61
Stokta Kalma Suresi (gun)763,181.056,57654,40219,05152,2296,57101,7058,25
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)134,40142,13264,1491,7980,2771,78104,1799,36
Nakit Donusu (gun)638,77931,15410,56134,3981,9036,4941,21-39,50
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,118,017,867,056,954,844,807,72
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,529,739,528,157,935,575,558,63
ROIC (%)11,8611,8411,8211,9311,9512,2212,3612,87
Brut Kar Marji (%)71,6979,9680,4592,2888,5078,0164,4185,53
Esas Faaliyet Kar Marji (%)60,1566,75300,8279,0074,9063,47210,6372,08
FAVOK Marji (%)58,7664,6671,4380,4676,3566,0357,4872,81
Net Kar Marji (%)43,6345,04217,97146,42186,0922,2588,1642,38
Hisse Basina Kar (TL)1,501,821,611,241,120,720,650,91
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)65,7679,9666,1799,9899,1378,0152,1573,06
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)55,4266,75568,5087,3586,4763,47291,0462,95
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)54,5364,6660,5388,8386,8066,0348,5864,68
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)42,6245,04304,3265,63352,0622,25114,7428,31

Sık Sorulan Sorular

ZRGYO PD/DD oranı kaç?

ZRGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,89 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

ZRGYO FD/FAVOK oranı kaç?

ZRGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 30,90 düzeyindedir.

ZRGYO F/Satış oranı kaç?

ZRGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 17,67 düzeyindedir.

ZRGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ZRGYO özkaynak kârlılığı %7,5 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

AAGYOAğaoğlu GYOADESEAdese AVMADGYOAdra GYOAGYOAtakule GYOAHSGYAhes GYOAKFGYAkfen GYOAKMGYAkmerkez GYOAKSGYAkis GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ZRGYO canlı analizini aç →