FINEMAR YYLGD Canlı Analiz →
YYLGD
Yayla Agro Gıda
6,45 ₺
-%2,86

Yayla Agro Gıda (YYLGD) Temel Oranlar

YYLGD F/K oranı 2,98 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %13,0 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
2,98
PD/DD
0,39
Piyasa Değeri
7,01 Mr ₺
FD/FAVOK
7,31
F/Satış
0,24

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,161,121,011,121,131,111,131,18
Likidite (Asit-Test) Orani0,620,650,530,690,690,670,730,83
Nakit Orani0,300,300,190,330,430,430,460,61
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)57,9259,4757,3256,7759,2458,8759,6459,42
Finansal Borc Orani (%)39,1637,8543,7137,5346,7749,1952,8755,15
Ozkaynak Orani (%)42,0840,5342,6843,2340,7641,1340,3640,58
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,810,820,820,740,600,550,580,66
Stok Devir Hizi3,463,523,563,792,782,262,262,60
Alacak Devir Hizi10,008,268,907,977,315,847,098,95
Borc Devir Hizi11,228,9410,2214,6176,5015,8227,6020,95
Ozkaynak Devir Hizi1,962,021,981,771,531,421,591,99
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)36,5144,1641,0245,8249,9662,5351,4940,78
Stokta Kalma Suresi (gun)105,57103,58102,5296,28131,46161,78161,18140,50
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)32,5340,8135,7024,984,7723,0713,2217,42
Nakit Donusu (gun)109,55106,93107,84117,12176,65201,24199,45163,85
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)5,471,562,863,654,546,064,641,06
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)12,993,866,698,4511,1414,7311,492,61
ROIC (%)10,289,409,576,945,145,415,5411,82
Brut Kar Marji (%)13,7112,4412,9413,3412,6617,2113,0315,56
Esas Faaliyet Kar Marji (%)10,598,0310,6411,2010,1114,767,7512,46
FAVOK Marji (%)8,677,529,059,368,6412,908,0410,86
Net Kar Marji (%)18,6012,484,015,9310,7025,068,9710,44
Hisse Basina Kar (TL)2,170,560,830,961,161,470,980,20
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,4712,4412,2114,538,1517,216,3517,38
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,128,039,5913,135,5114,76-4,6914,37
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,257,528,4910,634,4212,900,6011,71
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)27,0312,480,46-2,50-3,5425,065,107,66

Sık Sorulan Sorular

YYLGD PD/DD oranı kaç?

YYLGD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,39 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

YYLGD FD/FAVOK oranı kaç?

YYLGD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 7,31 düzeyindedir.

YYLGD F/Satış oranı kaç?

YYLGD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,24 düzeyindedir.

YYLGD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

YYLGD özkaynak kârlılığı %13,0 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

AKHANAkhan UnALKLCAltınkılıç GıdaARMGDArmada GıdaATAKPAtakey PatatesAVODAvod Kurutulmuş GıdaBALSUBalsu GıdaBESLRBesler GıdaBIGCHBigChefs

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

YYLGD canlı analizini aç →