FINEMAR YUNSA Canlı Analiz →
YUNSA
Yünsa
5,14 ₺
-%1,72

Yünsa (YUNSA) Temel Oranlar

YUNSA F/K oranı 5,68 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %8,4 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,68
PD/DD
0,48
Piyasa Değeri
2,47 Mr ₺
FD/FAVOK
4,16
F/Satış
0,62

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,302,522,372,402,322,072,251,94
Likidite (Asit-Test) Orani1,431,441,511,331,160,961,060,96
Nakit Orani0,460,550,810,520,400,400,360,25
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)28,2825,2726,3324,9524,7126,3224,7126,46
Finansal Borc Orani (%)6,505,446,545,514,918,447,387,98
Ozkaynak Orani (%)71,7274,7373,6775,0575,2973,6875,2973,54
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,630,610,580,480,480,460,480,58
Stok Devir Hizi2,982,743,002,272,232,122,422,78
Alacak Devir Hizi4,605,415,614,174,495,185,034,34
Borc Devir Hizi5,906,456,455,125,434,915,644,90
Ozkaynak Devir Hizi0,860,830,780,640,660,620,650,84
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)79,3567,4665,0787,4781,2470,4072,5984,08
Stokta Kalma Suresi (gun)122,48133,30121,66160,63163,67171,91150,72131,26
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)61,8256,6256,5771,3567,2674,3264,7374,46
Nakit Donusu (gun)140,00144,15130,15176,75177,65167,99158,58140,88
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,016,776,335,653,23-0,260,814,66
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)8,389,068,597,534,30-0,351,086,33
ROIC (%)6,867,264,505,652,760,480,66-0,55
Brut Kar Marji (%)20,7930,6816,0518,9613,2812,5718,9317,35
Esas Faaliyet Kar Marji (%)14,8122,798,7811,634,91-3,522,25-1,37
FAVOK Marji (%)15,0723,3910,6413,567,302,6810,538,45
Net Kar Marji (%)9,484,4712,5115,8212,951,721,890,80
Hisse Basina Kar (TL)0,910,920,790,720,37-0,030,080,42
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,6530,689,7827,4013,7712,5724,9820,41
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,2422,792,6421,6210,69-3,5216,102,65
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)8,2123,394,3222,8810,472,6818,5212,23
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)13,614,475,3720,0820,661,726,050,69

Sık Sorulan Sorular

YUNSA PD/DD oranı kaç?

YUNSA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,48 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

YUNSA FD/FAVOK oranı kaç?

YUNSA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,16 düzeyindedir.

YUNSA F/Satış oranı kaç?

YUNSA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,62 düzeyindedir.

YUNSA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

YUNSA özkaynak kârlılığı %8,4 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

ARSANArsan HoldingARTMSArtemis HalıBAYRKBayrak EBT TabanBLCYTBilici YatırımBOSSABossaBRKOBirko MensucatDAGIDagi GiyimDIRITDiriteks Diriliş Tekstil

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

YUNSA canlı analizini aç →