FINEMAR YGGYO Canlı Analiz →
YGGYO
Yeni Gimat GYO
176,60 ₺
-%4,80

Yeni Gimat GYO (YGGYO) Temel Oranlar

YGGYO F/K oranı 7,29 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %20,8 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,29
PD/DD
1,52
Piyasa Değeri
42,72 Mr ₺
FD/FAVOK
14,01
F/Satış
11,83

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran5,6211,307,488,589,658,417,1916,84
Likidite (Asit-Test) Orani5,6111,297,478,579,648,407,1816,77
Nakit Orani5,1310,756,797,939,047,996,7616,09
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)7,305,335,2724,4525,1024,8522,551,15
Finansal Borc Orani (%)1,911,942,392,913,183,201,750,18
Ozkaynak Orani (%)92,7094,6794,7375,5574,9075,1577,4598,85
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,140,130,130,120,150,140,140,21
Stok Devir Hizi129,76135,7190,5478,51123,55115,53100,09106,97
Alacak Devir Hizi41,4238,3124,9328,0035,8640,2724,2339,10
Borc Devir Hizi10,216,273,6215,4714,998,034,3837,23
Ozkaynak Devir Hizi0,160,150,150,140,170,160,160,22
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)8,819,5314,6413,0310,189,0615,069,33
Stokta Kalma Suresi (gun)2,812,694,034,652,953,163,653,41
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)35,7658,25100,7723,6024,3445,4483,359,81
Nakit Donusu (gun)-24,14-46,04-82,10-5,92-11,21-33,22-64,642,94
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)19,3220,4119,77-2,90-2,15-3,69-2,7051,28
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)20,8421,5620,87-3,84-2,87-4,92-3,4851,88
ROIC (%)9,828,908,966,967,727,347,209,54
Brut Kar Marji (%)76,8876,4778,0979,2777,8677,2567,1167,10
Esas Faaliyet Kar Marji (%)72,2467,5676,7167,6862,9267,3563,3164,54
FAVOK Marji (%)77,8577,2978,5376,2877,6777,6980,5864,31
Net Kar Marji (%)27,0725,04171,7459,6551,93-5,70-22,9655,46
Hisse Basina Kar (TL)24,2125,3822,17-2,93-1,96-3,35-2,1638,63
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)77,2976,4774,9182,0278,4077,2567,1457,88
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)76,7367,56100,9576,9359,0067,3556,2157,09
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)78,3877,2984,5773,5977,6577,69174,3655,76
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)29,0225,04472,7174,64102,99-5,70-474,9662,36

Sık Sorulan Sorular

YGGYO PD/DD oranı kaç?

YGGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,52 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

YGGYO FD/FAVOK oranı kaç?

YGGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 14,01 düzeyindedir.

YGGYO F/Satış oranı kaç?

YGGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 11,83 düzeyindedir.

YGGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

YGGYO özkaynak kârlılığı %20,8 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

ZERGYZeray GYOZGYOZ GMYOZRGYOZiraat GYOAAGYOAğaoğlu GYOADESEAdese AVMADGYOAdra GYOAGYOAtakule GYOAHSGYAhes GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

YGGYO canlı analizini aç →