FINEMAR YAPRK Canlı Analiz →
YAPRK
Yaprak Süt & Besi Çiftlikleri
6,39 ₺
-%1,69

Yaprak Süt & Besi Çiftlikleri (YAPRK) Temel Oranlar

YAPRK F/K oranı 63,45 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,6 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
63,45
PD/DD
2,26
Piyasa Değeri
1,91 Mr ₺
FD/FAVOK
9,74
F/Satış
6,05

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,762,802,362,432,132,242,362,21
Likidite (Asit-Test) Orani2,382,441,962,021,841,941,851,61
Nakit Orani1,741,661,341,461,301,181,040,78
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)21,8524,9927,0225,3326,7126,4224,5221,12
Finansal Borc Orani (%)8,468,7810,0210,189,9211,3411,957,60
Ozkaynak Orani (%)78,1575,0172,9874,6773,2973,5875,4878,88
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,330,370,390,420,410,450,470,57
Stok Devir Hizi6,437,135,555,986,567,485,726,64
Alacak Devir Hizi13,7813,6714,4416,5315,1713,8016,3717,15
Borc Devir Hizi7,127,9911,769,457,329,0412,7010,55
Ozkaynak Devir Hizi0,430,490,520,550,570,600,620,78
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)26,4926,7025,2722,0924,0626,4522,3021,28
Stokta Kalma Suresi (gun)56,7751,1865,7461,0055,6048,7763,8054,94
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)51,2645,6631,0538,6249,8340,3828,7334,58
Nakit Donusu (gun)32,0032,2259,9644,4729,8434,8457,3641,64
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,782,782,493,023,917,935,069,34
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,563,713,414,055,3410,776,7011,84
ROIC (%)16,3220,8322,0318,9424,7530,4026,1727,43
Brut Kar Marji (%)74,5264,8870,3255,7176,4760,0464,7054,34
Esas Faaliyet Kar Marji (%)60,9750,8264,2350,1171,2253,9260,0650,14
FAVOK Marji (%)63,4852,4762,1147,9369,5452,3959,3148,87
Net Kar Marji (%)25,19-11,497,463,5716,89-10,7912,579,41
Hisse Basina Kar (TL)0,100,090,080,090,110,200,120,19
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)84,1864,88121,828,2291,5660,04102,7238,87
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)71,1550,82114,031,8187,0953,9296,4833,91
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)74,5352,47112,10-1,4985,2752,3997,6333,23
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)62,01-11,4921,18-26,9142,29-10,7924,14-11,66

Sık Sorulan Sorular

YAPRK PD/DD oranı kaç?

YAPRK hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,26 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

YAPRK FD/FAVOK oranı kaç?

YAPRK için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,74 düzeyindedir.

YAPRK F/Satış oranı kaç?

YAPRK hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 6,05 düzeyindedir.

YAPRK ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

YAPRK özkaynak kârlılığı %3,6 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

YYLGDYayla Agro GıdaAKHANAkhan UnALKLCAltınkılıç GıdaARMGDArmada GıdaATAKPAtakey PatatesAVODAvod Kurutulmuş GıdaBALSUBalsu GıdaBESLRBesler Gıda

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

YAPRK canlı analizini aç →