FINEMAR VKGYO Canlı Analiz →
VKGYO
Vakıf GYO
1,45 ₺
-%1,36

Vakıf GYO (VKGYO) Temel Oranlar

VKGYO F/K oranı 12,69 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,7 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,69
PD/DD
0,22
Piyasa Değeri
6,38 Mr ₺
FD/FAVOK
4,64
F/Satış
2,25

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,523,884,033,889,767,303,832,44
Likidite (Asit-Test) Orani0,391,562,962,535,363,942,001,52
Nakit Orani0,121,212,502,264,403,031,510,80
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)22,4720,5721,0918,8716,0116,4317,769,18
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,050,20
Ozkaynak Orani (%)77,5379,4378,9181,1383,9983,5782,2490,82
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,090,090,100,070,120,270,330,49
Stok Devir Hizi0,280,320,59-0,300,370,961,432,48
Alacak Devir Hizi10,369,029,092,804,1432,8541,5712,42
Borc Devir Hizi2,455,393,60-2,105,2619,5312,5817,62
Ozkaynak Devir Hizi0,110,110,130,080,140,330,420,59
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)35,2240,4840,17130,4988,2111,118,7829,39
Stokta Kalma Suresi (gun)1.286,031.152,55620,22-1.233,46976,15382,15255,39147,25
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)148,8567,74101,47-174,0069,4118,6929,0220,72
Nakit Donusu (gun)1.172,401.125,28558,92-928,97994,95374,57235,15155,93
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,352,442,511,834,8316,8413,7540,57
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,743,083,182,265,7520,1516,7244,67
ROIC (%)4,604,925,9810,6016,5332,0731,3543,19
Brut Kar Marji (%)76,7570,0565,9478,1878,2677,6119,319,39
Esas Faaliyet Kar Marji (%)105,9658,6488,5578,4089,4859,1693,6859,41
FAVOK Marji (%)55,5057,1552,3466,0466,4368,7714,186,19
Net Kar Marji (%)29,2526,6929,1936,0151,1221,8049,9650,57
Hisse Basina Kar (TL)0,110,190,180,120,280,920,691,79
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)86,3670,0540,0178,0079,4277,61-729,3511,82
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)173,9258,64110,0453,46143,9159,16-2.492,0147,52
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)53,1157,1523,3365,1662,2368,77-588,757,31
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)32,9326,6914,741,98103,7521,8095,9147,40

Sık Sorulan Sorular

VKGYO PD/DD oranı kaç?

VKGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,22 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

VKGYO FD/FAVOK oranı kaç?

VKGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,64 düzeyindedir.

VKGYO F/Satış oranı kaç?

VKGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,25 düzeyindedir.

VKGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

VKGYO özkaynak kârlılığı %1,7 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

VRGYOVera GYOYGGYOYeni Gimat GYOZERGYZeray GYOZGYOZ GMYOZRGYOZiraat GYOAAGYOAğaoğlu GYOADESEAdese AVMADGYOAdra GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

VKGYO canlı analizini aç →