FINEMAR VEYAS Canlı Analiz →
VEYAS
Şirket Kartı
54,75 ₺
-%5,60

Şirket Kartı (VEYAS) Temel Oranlar

VEYAS F/K oranı 12,04 ile Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı olan 15,76 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %15,2 düzeyinde; Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,04
PD/DD
1,83
Piyasa Değeri
31,04 Mr ₺
FD/FAVOK
3,84
F/Satış
1,04

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/62025/32024/122023/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,451,721,37--1,361,52
Likidite (Asit-Test) Orani1,341,591,28--1,221,31
Nakit Orani0,020,030,16--0,020,08
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)46,9548,2451,18--48,2248,09
Finansal Borc Orani (%)31,3329,7125,12--27,4826,01
Ozkaynak Orani (%)53,0551,7648,82--51,7851,91
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,930,910,95--1,071,35
Stok Devir Hizi21,7019,1017,19--11,8013,96
Alacak Devir Hizi5,754,755,47--7,4014,38
Borc Devir Hizi8,926,814,91--5,447,09
Ozkaynak Devir Hizi1,751,751,89--2,072,60
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)63,4876,8566,73--49,3125,38
Stokta Kalma Suresi (gun)16,8219,1121,23--30,9326,15
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)40,9253,6374,30--67,0851,45
Nakit Donusu (gun)39,3842,3313,67--13,160,07
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,045,839,31--17,6030,79
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)15,1611,2619,06--33,9959,32
ROIC (%)35,3535,0138,90--50,2057,00
Brut Kar Marji (%)36,9042,7535,6229,8222,7440,2235,13
Esas Faaliyet Kar Marji (%)39,6642,6137,0833,9830,3840,8032,86
FAVOK Marji (%)34,3040,1433,4826,4519,8537,7332,58
Net Kar Marji (%)3,120,5711,138,7624,4917,4522,77
Hisse Basina Kar (TL)4,873,325,61--8,1212,53
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)31,2042,75-40,0422,74--
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)36,8042,61-39,1730,38--
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)28,6240,14-35,9719,85--
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,600,57--13,9424,49--

Sık Sorulan Sorular

VEYAS PD/DD oranı kaç?

VEYAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,83 düzeyindedir. Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı 1,46.

VEYAS FD/FAVOK oranı kaç?

VEYAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,84 düzeyindedir.

VEYAS F/Satış oranı kaç?

VEYAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,04 düzeyindedir.

VEYAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

VEYAS özkaynak kârlılığı %15,2 düzeyindedir (Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektörü medyanı %10,3).

Elektrik - Doğalgaz Dağıtım sektöründen diğer hisseler

AHGAZAhlatçı DoğalgazARASEDoğu Aras EnerjiBASGZBaşkent DoğalgazENERYEnerya EnerjiENJSAEnerjisa Enerji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

VEYAS canlı analizini aç →