FINEMAR ULKER Canlı Analiz →
ULKER
Ülker Bisküvi
76,70 ₺
-%1,54

Ülker Bisküvi (ULKER) Temel Oranlar

ULKER F/K oranı 6,31 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %8,8 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,31
PD/DD
0,56
Piyasa Değeri
28,32 Mr ₺
FD/FAVOK
3,95
F/Satış
0,22

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,532,552,411,481,452,272,293,33
Likidite (Asit-Test) Orani1,701,751,741,101,051,711,872,71
Nakit Orani0,590,490,660,490,470,700,931,32
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)64,5363,5865,8768,9370,3367,3667,8969,94
Finansal Borc Orani (%)44,8343,2845,2052,9953,6449,3649,2752,89
Ozkaynak Orani (%)35,4736,4234,1331,0729,6732,6432,1130,06
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,960,991,001,001,011,011,061,13
Stok Devir Hizi3,383,724,484,494,174,595,846,22
Alacak Devir Hizi4,333,924,374,544,824,234,955,30
Borc Devir Hizi7,748,066,509,128,197,686,598,78
Ozkaynak Devir Hizi2,912,843,003,253,333,183,414,33
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)84,2593,0383,5380,4075,7286,3373,7168,88
Stokta Kalma Suresi (gun)108,1298,0881,4481,3187,6179,5062,5258,71
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)47,1545,3156,1440,0344,5547,5555,3541,59
Nakit Donusu (gun)145,21145,80108,83121,69118,77118,2780,8886,01
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,122,823,846,205,786,747,606,68
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)8,807,7311,2619,9519,4920,6423,6622,22
ROIC (%)11,8111,6917,6819,5119,9320,5724,8423,50
Brut Kar Marji (%)26,4627,8828,9030,2230,6733,4429,8130,03
Esas Faaliyet Kar Marji (%)11,1713,5614,9616,5016,6919,9316,9817,56
FAVOK Marji (%)13,1015,1316,4617,7717,7920,3418,5418,74
Net Kar Marji (%)4,874,684,365,686,358,958,807,59
Hisse Basina Kar (TL)12,1610,2713,2021,6919,0620,4920,0416,26
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)24,5627,8824,8529,2427,2433,4429,1927,10
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,9513,5610,2116,0912,6619,9315,3813,42
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,3815,1312,4117,7414,6220,3418,0115,95
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,144,680,294,203,138,9512,132,59

Sık Sorulan Sorular

ULKER PD/DD oranı kaç?

ULKER hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,56 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

ULKER FD/FAVOK oranı kaç?

ULKER için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,95 düzeyindedir.

ULKER F/Satış oranı kaç?

ULKER hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,22 düzeyindedir.

ULKER ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ULKER özkaynak kârlılığı %8,8 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

ULUUNUlusoy UnVANGDVanet Gıda SanayiYAPRKYaprak Süt & Besi ÇiftlikleriYYLGDYayla Agro GıdaAKHANAkhan UnALKLCAltınkılıç GıdaARMGDArmada GıdaATAKPAtakey Patates

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ULKER canlı analizini aç →