FINEMAR UCAYM Canlı Analiz →
UCAYM
Üçay Mühendislik
10,90 ₺
-%4,97

Üçay Mühendislik (UCAYM) Temel Oranlar

UCAYM F/K oranı 17,55 ile Diğer sektörü medyanı olan 7,98 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,4 düzeyinde; Diğer sektörü medyanı %28,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
17,55
PD/DD
1,12
Piyasa Değeri
2,45 Mr ₺
FD/FAVOK
2,77
F/Satış
0,69

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,692,931,901,92--1,61-
Likidite (Asit-Test) Orani2,302,401,471,54--1,27-
Nakit Orani0,801,050,350,32--0,28-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)35,5534,8947,2248,28--54,05-
Finansal Borc Orani (%)7,674,534,983,48--3,10-
Ozkaynak Orani (%)64,4565,1152,7851,72--45,95-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,040,991,521,09--1,33-
Stok Devir Hizi6,924,897,546,10--5,97-
Alacak Devir Hizi6,466,685,443,48--5,73-
Borc Devir Hizi5,994,605,123,77--5,33-
Ozkaynak Devir Hizi1,621,523,052,11--3,77-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)56,5254,6767,06105,04--63,69-
Stokta Kalma Suresi (gun)52,7374,6648,4259,87--61,09-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)60,9079,3571,3296,94--68,44-
Nakit Donusu (gun)48,3449,9844,1667,97--56,34-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,109,264,631,15--6,15-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,3614,218,782,22--13,38-
ROIC (%)21,2826,3625,3412,78--32,21-
Brut Kar Marji (%)25,6229,3523,2122,9815,47-4,3426,5127,18
Esas Faaliyet Kar Marji (%)12,4117,4513,8313,944,48-12,4010,0812,07
FAVOK Marji (%)16,3720,3315,3715,205,98-15,3915,8213,34
Net Kar Marji (%)-2,0112,133,392,63-4,09-16,323,434,41
Hisse Basina Kar (TL)0,621,360,550,13--0,76-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,0929,3523,8136,6530,93-4,3413,26-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,6517,4513,5331,1717,66-12,40-29,38-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)12,6420,3315,8131,9922,66-15,3964,97-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-15,3512,135,3514,865,45-16,32-16,09-

Sık Sorulan Sorular

UCAYM PD/DD oranı kaç?

UCAYM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,12 düzeyindedir. Diğer sektörü medyanı 1,12.

UCAYM FD/FAVOK oranı kaç?

UCAYM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,77 düzeyindedir.

UCAYM F/Satış oranı kaç?

UCAYM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,69 düzeyindedir.

UCAYM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

UCAYM özkaynak kârlılığı %6,4 düzeyindedir (Diğer sektörü medyanı %28,0).

Diğer sektöründen diğer hisseler

AGROTAgrotech Yüksek TeknolojiDCTTRDct TradingFLAPFlap Kongre Hiz.Oto.Tur.A.ŞKTLEVKatılımevimOSTIMOstim Endüst. YatırımlarSKYLPSkyalp Fin. Tek.ve DanışmanlıkTCKRCKıraç Galvaniz

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

UCAYM canlı analizini aç →