FINEMAR TURSG Canlı Analiz →
TURSG
Türkiye Sigorta
4,17 ₺
+%1,96

Türkiye Sigorta (TURSG) Temel Oranlar

TURSG F/K oranı 3,54 ile Sigorta sektörü medyanı olan 4,53 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %39,9 düzeyinde; Sigorta sektörü medyanı %33,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
3,54
PD/DD
1,41
Piyasa Değeri
83,40 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
A/D

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
SIGORTA RASYOLARI
Teknik Kar Marji (%)32,0429,2927,9829,3431,3729,0829,0329,08
Bilesik Rasyo (%)67,9670,7172,0270,6668,6370,9270,9770,92
Yatirim Geliri / Net Kar (%)157,69164,61175,40182,57182,98181,54184,90215,19
Teknik Karsilik Karsilama (%)149,45145,34144,88155,08141,27122,58120,39121,96
Likit Varlik / Kisa Vadeli Yukumluluk (%)85,7985,3394,2788,9183,9579,4889,2986,58
Teknik Karsilik / Ozkaynak (x)1,261,291,311,511,641,751,721,89
BILANCO YAPISI
Ozkaynak Orani (%)30,9030,7832,8727,3026,2226,7029,7627,10
Kaldirac (Aktif/Ozkaynak) (x)3,243,253,043,663,813,753,363,69
Aktif Karliligi (ROA) (%)12,3511,5812,3711,4311,1111,0513,1812,04
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)39,9537,6337,6441,8842,3741,4044,2944,42

Sık Sorulan Sorular

TURSG PD/DD oranı kaç?

TURSG hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,41 düzeyindedir. Sigorta sektörü medyanı 1,41.

TURSG ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TURSG özkaynak kârlılığı %39,9 düzeyindedir (Sigorta sektörü medyanı %33,9).

Sigorta sektöründen diğer hisseler

AGESAAgesa Hayat ve EmeklilikAKGRTAksigortaANHYTAnadolu Hayat Emeklilik A.Ş.ANSGRAnadolu SigortaQUICKQuick SigortaRAYSGRay Sigorta

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TURSG canlı analizini aç →