FINEMAR TTKOM Canlı Analiz →
TTKOM
Türk Telekom
46,04 ₺
-%2,83

Türk Telekom (TTKOM) Temel Oranlar

TTKOM F/K oranı 5,27 ile İletişim sektörü medyanı olan 8,98 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %11,5 düzeyinde; İletişim sektörü medyanı %8,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,27
PD/DD
0,61
Piyasa Değeri
161,14 Mr ₺
FD/FAVOK
2,31
F/Satış
0,54

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,821,011,520,950,941,050,921,06
Likidite (Asit-Test) Orani0,800,991,490,920,891,000,881,00
Nakit Orani0,190,260,880,220,160,180,280,35
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)58,6359,5050,2141,5341,7042,1145,9444,48
Finansal Borc Orani (%)22,6323,6029,2920,6021,4122,7626,1029,46
Ozkaynak Orani (%)41,3740,5049,7958,4758,3057,8954,0655,52
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,630,610,700,760,760,730,700,80
Stok Devir Hizi65,7962,1161,5944,7741,0445,5250,2150,37
Alacak Devir Hizi9,229,428,958,939,469,649,188,80
Borc Devir Hizi5,906,245,305,996,407,115,678,79
Ozkaynak Devir Hizi1,341,331,351,321,331,331,321,73
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)39,6038,7640,7640,8738,5737,8539,7441,49
Stokta Kalma Suresi (gun)5,555,885,938,158,898,027,277,25
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)61,9158,5468,8760,8957,0051,3164,3241,54
Nakit Donusu (gun)-16,77-13,89-22,18-11,87-9,54-5,44-17,317,19
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,774,835,397,715,434,563,1310,55
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,5311,9210,8213,189,327,875,7919,01
ROIC (%)11,9412,2413,8517,3915,4114,0111,563,61
Brut Kar Marji (%)40,4041,5341,7842,6241,4140,6836,7731,41
Esas Faaliyet Kar Marji (%)17,4119,1420,1120,8718,3116,2415,647,68
FAVOK Marji (%)40,5542,0940,9141,9940,4438,9636,5238,00
Net Kar Marji (%)12,0616,129,4912,8710,4511,265,233,59
Hisse Basina Kar (TL)8,748,296,577,634,783,712,427,34
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)39,3241,5339,6744,8042,1040,6850,4334,21
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,7619,1418,2325,4320,3016,2435,9112,76
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)39,0842,0938,2344,7641,8538,9632,7540,38
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,1916,121,0417,219,6611,269,412,84

Sık Sorulan Sorular

TTKOM PD/DD oranı kaç?

TTKOM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,61 düzeyindedir. İletişim sektörü medyanı 0,64.

TTKOM FD/FAVOK oranı kaç?

TTKOM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,31 düzeyindedir.

TTKOM F/Satış oranı kaç?

TTKOM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,54 düzeyindedir.

TTKOM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TTKOM özkaynak kârlılığı %11,5 düzeyindedir (İletişim sektörü medyanı %8,9).

İletişim sektöründen diğer hisseler

MOBTLMobitel İletişimTCELLTurkcell

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TTKOM canlı analizini aç →