FINEMAR TRGYO Canlı Analiz →
TRGYO
Torunlar GYO
86,70 ₺
+%0,46

Torunlar GYO (TRGYO) Temel Oranlar

TRGYO F/K oranı 9,18 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,1 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
9,18
PD/DD
0,56
Piyasa Değeri
86,70 Mr ₺
FD/FAVOK
5,78
F/Satış
4,15

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran4,693,986,864,084,254,875,481,84
Likidite (Asit-Test) Orani3,342,925,182,903,053,584,001,05
Nakit Orani2,972,574,852,642,753,223,650,90
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)22,0222,1716,7716,2816,5216,1215,7610,47
Finansal Borc Orani (%)6,296,440,480,500,941,271,731,91
Ozkaynak Orani (%)77,9877,8383,2383,7283,4883,8884,2489,53
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,120,110,110,130,130,120,130,09
Stok Devir Hizi0,780,660,660,810,811,121,130,43
Alacak Devir Hizi15,9513,9816,0319,7914,3911,3510,6010,34
Borc Devir Hizi11,4011,2914,4131,4027,0125,8515,869,04
Ozkaynak Devir Hizi0,160,140,130,150,150,140,150,10
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)22,8926,1122,7718,4425,3732,1734,4235,32
Stokta Kalma Suresi (gun)467,65554,76554,45450,24448,19325,50324,16852,84
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)32,0232,3225,3311,6213,5114,1223,0240,40
Nakit Donusu (gun)458,52548,55551,89457,06460,05343,55335,57847,76
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,764,904,9312,9313,626,827,4610,23
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,116,295,9215,4516,328,148,8611,43
ROIC (%)7,187,667,3914,6915,037,788,2410,50
Brut Kar Marji (%)75,2877,7271,3470,6773,8067,5359,7871,97
Esas Faaliyet Kar Marji (%)64,8972,5480,9391,88106,9958,9864,04-33,91
FAVOK Marji (%)70,2973,0667,9665,8469,3062,7857,1067,27
Net Kar Marji (%)68,2048,4552,0396,70105,2641,1768,83-26,46
Hisse Basina Kar (TL)9,449,147,7319,2118,608,778,6110,70
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)73,5977,7271,9765,3879,6167,5351,3069,85
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)59,5872,5470,5366,29151,4758,98132,1577,31
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)68,3773,0669,9759,9975,3462,7850,0265,55
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)81,9148,459,6682,20164,6441,17135,10129,92

Sık Sorulan Sorular

TRGYO PD/DD oranı kaç?

TRGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,56 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

TRGYO FD/FAVOK oranı kaç?

TRGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,78 düzeyindedir.

TRGYO F/Satış oranı kaç?

TRGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,15 düzeyindedir.

TRGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TRGYO özkaynak kârlılığı %6,1 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

TSGYOTSKB GMYOTURGGTürker Proje Gay.Gel.VKGYOVakıf GYOVRGYOVera GYOYGGYOYeni Gimat GYOZERGYZeray GYOZGYOZ GMYOZRGYOZiraat GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TRGYO canlı analizini aç →