FINEMAR TRENJ Canlı Analiz →
TRENJ
TR Doğal Enerji Kaynakları
75,10 ₺
-%3,16

TR Doğal Enerji Kaynakları (TRENJ) Temel Oranlar

TRENJ F/K oranı 8,26 ile Elektrik Üretim sektörü medyanı olan 10,15 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %14,9 düzeyinde; Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
8,26
PD/DD
1,23
Piyasa Değeri
19,51 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
0,78

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran4,353,054,865,997,006,416,497,74
Likidite (Asit-Test) Orani3,792,834,165,516,145,695,096,59
Nakit Orani3,722,554,085,045,555,044,796,38
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)75,6877,5875,6775,4276,3275,4375,8075,54
Finansal Borc Orani (%)0,180,190,200,130,050,060,060,01
Ozkaynak Orani (%)24,3222,4224,3324,5823,6824,5724,2024,46
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,460,450,410,360,300,300,300,37
Stok Devir Hizi4,425,803,434,563,653,982,763,04
Alacak Devir Hizi322,70251,66246,11262,29204,35114,42108,71160,21
Borc Devir Hizi16,737,9934,5417,7514,5219,9322,9619,13
Ozkaynak Devir Hizi1,931,931,701,451,241,221,211,64
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)1,131,451,481,391,793,193,362,28
Stokta Kalma Suresi (gun)82,6162,99106,2980,09100,0291,80132,30119,96
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)21,8145,6510,5720,5725,1518,3115,9019,08
Nakit Donusu (gun)61,9218,7897,2160,9276,6676,68119,76103,16
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,621,891,390,68-2,66-2,42-2,831,75
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)14,908,445,702,76-11,25-9,84-11,707,17
ROIC (%)24,8325,6014,5314,742,47-4,11-5,034,94
Brut Kar Marji (%)57,4954,7941,1440,2835,8228,8231,4431,82
Esas Faaliyet Kar Marji (%)34,6241,8720,6021,2014,299,45-6,183,63
FAVOK Marji (%)42,5546,8428,0127,4320,4216,0621,0723,45
Net Kar Marji (%)8,462,833,987,41-2,95-2,48-10,78-5,19
Hisse Basina Kar (TL)9,094,522,721,30-4,40-3,66-3,842,36
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)62,7754,7945,2446,8646,3228,8227,6638,18
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,4041,8717,7731,4121,569,45-104,749,82
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)34,1446,8430,7337,7826,9816,06-2,8417,77
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,482,83-12,2722,73-3,66-2,48-66,90-10,35

Sık Sorulan Sorular

TRENJ PD/DD oranı kaç?

TRENJ hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,23 düzeyindedir. Elektrik Üretim sektörü medyanı 0,48.

TRENJ F/Satış oranı kaç?

TRENJ hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,78 düzeyindedir.

TRENJ ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TRENJ özkaynak kârlılığı %14,9 düzeyindedir (Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9).

Elektrik Üretim sektöründen diğer hisseler

YAYLAYayla Enerji Uretim TurizmZEDURZedur EnerjiZORENZorlu EnerjiA1YENKartal Yenilenebili EnerjiAKENRAkenerjiAKFYEAkfen Yenilenebilir EnerjiAKSENAksa EnerjiAKSUEAksu Enerji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TRENJ canlı analizini aç →