FINEMAR TRALT Canlı Analiz →
TRALT
Türk Altın
35,94 ₺
-%1,48

Türk Altın (TRALT) Temel Oranlar

TRALT F/K oranı 21,10 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %10,3 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
21,10
PD/DD
2,17
Piyasa Değeri
115,10 Mr ₺
FD/FAVOK
9,29
F/Satış
4,70

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran4,723,275,476,838,178,078,148,81
Likidite (Asit-Test) Orani4,143,074,786,417,337,316,567,63
Nakit Orani4,092,804,715,916,706,646,337,40
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)13,6217,4510,629,919,149,468,768,68
Finansal Borc Orani (%)0,130,020,040,000,010,010,020,03
Ozkaynak Orani (%)86,3882,5589,3890,0990,8690,5491,2491,32
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,480,460,420,370,310,310,310,39
Stok Devir Hizi4,456,363,475,383,944,452,793,11
Alacak Devir Hizi7.853,0410.638,459.595,005.605,854.082,772.995,734.935,553.420,99
Borc Devir Hizi16,187,5334,4218,0313,9820,7123,0818,62
Ozkaynak Devir Hizi0,550,540,470,410,340,350,350,44
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)0,050,030,040,070,090,120,070,11
Stokta Kalma Suresi (gun)82,0257,41105,2167,8092,7082,04130,91117,27
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)22,5648,4510,6120,2426,1117,6315,8119,61
Nakit Donusu (gun)59,519,0094,6447,6366,6864,54115,1797,77
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,869,268,5810,026,793,901,867,91
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)10,2611,229,6011,137,474,312,048,66
ROIC (%)10,8611,317,884,901,78-0,09-0,014,44
Brut Kar Marji (%)58,8355,5143,7941,0836,7528,5134,1835,83
Esas Faaliyet Kar Marji (%)35,4242,7722,8222,6415,369,53-0,049,44
FAVOK Marji (%)43,6748,1229,5527,9920,6015,4121,5028,17
Net Kar Marji (%)20,1318,1124,2434,1823,2011,996,916,81
Hisse Basina Kar (TL)1,701,711,281,450,840,440,190,75
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)65,7355,5156,4047,0850,1528,5114,2947,78
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,1542,7723,6732,7624,859,53-114,2320,71
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)34,4248,1236,7938,2829,0315,41-58,8530,08
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)24,3318,11-22,0449,4541,4211,998,1841,74

Sık Sorulan Sorular

TRALT PD/DD oranı kaç?

TRALT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,17 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

TRALT FD/FAVOK oranı kaç?

TRALT için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,29 düzeyindedir.

TRALT F/Satış oranı kaç?

TRALT hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,70 düzeyindedir.

TRALT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TRALT özkaynak kârlılığı %10,3 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Madencilik sektöründen diğer hisseler

TRMETTR Anadolu MetalVSNMDVişne MadencilikCVKMDCvk MadenMARBLTureks TurunçPRKMEPark Elek. MadencilikRUZYERuzy Madencilik ve Enerji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TRALT canlı analizini aç →