FINEMAR TKNKA Canlı Analiz →
TKNKA
Teknika Plastik
25,82 ₺
-%4,72

Teknika Plastik (TKNKA) Temel Oranlar

TKNKA F/K oranı 34,68 ile Petrol sektörü medyanı olan 8,05 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,5 düzeyinde; Petrol sektörü medyanı %8,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
34,68
PD/DD
0,87
Piyasa Değeri
3,23 Mr ₺
FD/FAVOK
5,54
F/Satış
0,65

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/62025/32024/122023/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,051,001,05--1,041,14
Likidite (Asit-Test) Orani0,690,740,77--0,781,03
Nakit Orani0,220,270,31--0,340,67
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)57,3857,6257,53--57,1763,66
Finansal Borc Orani (%)41,9540,0843,31--41,2045,60
Ozkaynak Orani (%)42,6242,3842,47--42,8336,34
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,570,650,76--0,960,94
Stok Devir Hizi4,556,266,74--10,4315,20
Alacak Devir Hizi5,145,385,78--7,107,05
Borc Devir Hizi6,015,408,41--8,096,43
Ozkaynak Devir Hizi1,351,541,77--2,432,59
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)71,0667,8163,15--51,4251,77
Stokta Kalma Suresi (gun)80,1358,3354,19--34,9924,02
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)60,7267,5643,38--45,1156,77
Nakit Donusu (gun)90,4758,5873,95--41,3119,02
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,071,551,64--2,3112,82
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,523,663,85--5,4035,29
ROIC (%)10,3711,139,91--16,4717,16
Brut Kar Marji (%)16,4916,1117,5313,4210,4617,4914,09
Esas Faaliyet Kar Marji (%)11,1813,7111,465,715,9913,269,56
FAVOK Marji (%)19,8921,3318,9913,3313,9017,3714,35
Net Kar Marji (%)0,891,702,301,951,612,3813,64
Hisse Basina Kar (TL)0,931,261,33--1,659,33
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,8116,11-16,2010,46--
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,0613,71-5,445,99--
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)18,6921,33-12,7913,90--
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)0,211,70-2,271,61--

Sık Sorulan Sorular

TKNKA PD/DD oranı kaç?

TKNKA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,87 düzeyindedir. Petrol sektörü medyanı 0,78.

TKNKA FD/FAVOK oranı kaç?

TKNKA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,54 düzeyindedir.

TKNKA F/Satış oranı kaç?

TKNKA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,65 düzeyindedir.

TKNKA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TKNKA özkaynak kârlılığı %2,5 düzeyindedir (Petrol sektörü medyanı %8,8).

Petrol sektöründen diğer hisseler

TRCASTurcas HoldingTUPRSTüpraşAYGAZAygazMEPETMEPET MetroNTGAZNaturel GazPETKMPetkim

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TKNKA canlı analizini aç →