FINEMAR TCELL Canlı Analiz →
TCELL
Turkcell
90,10 ₺
-%3,43

Turkcell (TCELL) Temel Oranlar

TCELL F/K oranı 9,41 ile İletişim sektörü medyanı olan 8,98 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,8 düzeyinde; İletişim sektörü medyanı %8,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
9,41
PD/DD
0,64
Piyasa Değeri
198,22 Mr ₺
FD/FAVOK
2,38
F/Satış
0,72

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,491,691,701,751,691,731,251,82
Likidite (Asit-Test) Orani1,481,681,691,751,691,721,241,81
Nakit Orani0,951,101,151,291,241,240,831,29
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)53,0952,9448,1950,5551,9649,8145,6946,59
Finansal Borc Orani (%)32,1433,3831,6936,8937,7936,0530,3132,67
Ozkaynak Orani (%)46,9147,0651,8149,4548,0450,1954,3153,41
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,500,500,540,530,520,510,540,61
Stok Devir Hizi248,09223,45209,49200,75201,17185,63198,23168,09
Alacak Devir Hizi10,8310,7111,2810,8710,5510,3911,4310,59
Borc Devir Hizi5,985,345,959,778,838,226,529,92
Ozkaynak Devir Hizi1,051,031,031,031,051,021,031,35
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)33,6934,0932,3733,5734,5935,1231,9534,45
Stokta Kalma Suresi (gun)1,471,631,741,821,811,971,842,17
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)61,0568,3261,3537,3541,3244,4255,9736,81
Nakit Donusu (gun)-25,89-32,59-27,24-1,97-4,91-7,33-22,18-0,19
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,193,233,523,165,936,066,8313,26
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,806,876,796,3912,3512,0712,5824,83
ROIC (%)11,1412,6515,8014,9317,3716,0414,4115,14
Brut Kar Marji (%)27,5128,2129,8429,8429,3430,0025,8925,56
Esas Faaliyet Kar Marji (%)19,2419,7032,0734,1738,0136,5122,3023,70
FAVOK Marji (%)44,4144,1245,7946,6546,5546,5844,5045,52
Net Kar Marji (%)7,427,147,698,277,596,7914,8118,80
Hisse Basina Kar (TL)9,579,088,007,0612,3311,5210,6919,69
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)26,7928,2129,8630,7628,7230,0026,7928,70
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)18,7719,7026,0727,0039,4536,5118,4927,48
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)44,7144,1243,3446,8446,5146,5841,7042,85
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,707,146,049,538,356,793,9437,34

Sık Sorulan Sorular

TCELL PD/DD oranı kaç?

TCELL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,64 düzeyindedir. İletişim sektörü medyanı 0,64.

TCELL FD/FAVOK oranı kaç?

TCELL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,38 düzeyindedir.

TCELL F/Satış oranı kaç?

TCELL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,72 düzeyindedir.

TCELL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TCELL özkaynak kârlılığı %6,8 düzeyindedir (İletişim sektörü medyanı %8,9).

İletişim sektöründen diğer hisseler

TTKOMTürk TelekomMOBTLMobitel İletişim

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TCELL canlı analizini aç →