FINEMAR TATGD Canlı Analiz →
TATGD
Tat Gıda
13,94 ₺
-%3,40

Tat Gıda (TATGD) Temel Oranlar

TATGD F/K oranı 5,51 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,3 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,51
PD/DD
0,40
Piyasa Değeri
3,41 Mr ₺
FD/FAVOK
6,03
F/Satış
0,35

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,601,461,411,231,321,751,351,32
Likidite (Asit-Test) Orani0,920,720,600,460,760,750,410,44
Nakit Orani0,300,220,190,130,260,130,030,01
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)39,2244,4860,1963,2356,4755,3059,9065,39
Finansal Borc Orani (%)28,0933,1841,8038,3444,5145,4142,7940,09
Ozkaynak Orani (%)60,7855,5239,8136,7743,5344,7040,1034,61
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,880,850,890,790,900,900,890,95
Stok Devir Hizi3,172,371,751,522,752,141,701,77
Alacak Devir Hizi6,316,136,205,204,784,985,355,11
Borc Devir Hizi11,2613,516,073,449,0111,446,353,97
Ozkaynak Devir Hizi1,631,642,222,222,172,142,333,28
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)57,8859,5358,8970,2276,3473,2268,2671,41
Stokta Kalma Suresi (gun)115,05154,05208,39240,80132,76170,52214,90205,74
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)32,4027,0260,11106,1440,5131,9257,5291,97
Nakit Donusu (gun)140,53186,56207,17204,88168,59211,83225,65185,18
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,452,681,221,55-0,17-4,61-5,27-11,96
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,324,833,084,21-0,38-10,32-13,13-34,55
ROIC (%)8,337,808,293,382,180,73-1,45-2,36
Brut Kar Marji (%)15,2315,9716,0113,3211,188,8810,469,28
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5,947,217,904,312,660,69-1,44-1,77
FAVOK Marji (%)5,068,688,215,140,621,21-2,01-3,09
Net Kar Marji (%)7,035,071,61-0,91-2,64-4,61-6,40-11,51
Hisse Basina Kar (TL)2,531,500,540,68-0,06-1,46-2,98-6,91
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,4515,9723,4517,3813,678,8815,0313,98
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)4,627,2117,837,454,780,69-0,162,71
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)1,298,6816,6813,76-0,011,212,144,39
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,085,078,582,40-0,53-4,6113,42-7,14

Sık Sorulan Sorular

TATGD PD/DD oranı kaç?

TATGD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,40 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

TATGD FD/FAVOK oranı kaç?

TATGD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,03 düzeyindedir.

TATGD F/Satış oranı kaç?

TATGD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,35 düzeyindedir.

TATGD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TATGD özkaynak kârlılığı %7,3 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

TUKASTukaşULKERÜlker BisküviULUUNUlusoy UnVANGDVanet Gıda SanayiYAPRKYaprak Süt & Besi ÇiftlikleriYYLGDYayla Agro GıdaAKHANAkhan UnALKLCAltınkılıç Gıda

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TATGD canlı analizini aç →