FINEMAR TARKM Canlı Analiz →
TARKM
Tarkim
312,75 ₺
-%2,04

Tarkim (TARKM) Temel Oranlar

TARKM F/K oranı 522,60 ile Tarım Kimyasalları sektörü medyanı olan 11,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,4 düzeyinde; Tarım Kimyasalları sektörü medyanı %7,7.

Güncel Çarpanlar

F/K
522,60
PD/DD
2,03
Piyasa Değeri
6,57 Mr ₺
FD/FAVOK
18,60
F/Satış
2,52

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,161,181,251,752,032,704,545,45
Likidite (Asit-Test) Orani0,690,710,620,971,351,902,573,65
Nakit Orani0,020,020,010,020,090,030,680,74
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)35,4039,1630,2522,7223,4123,1216,4911,19
Finansal Borc Orani (%)24,7525,1722,1014,8214,399,1510,626,43
Ozkaynak Orani (%)64,6060,8469,7577,2876,5976,8883,5188,81
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,640,580,640,710,700,680,690,50
Stok Devir Hizi3,072,262,303,003,072,751,871,42
Alacak Devir Hizi4,372,997,587,195,143,529,544,94
Borc Devir Hizi5,833,227,589,839,156,0015,1212,53
Ozkaynak Devir Hizi0,930,860,850,870,870,870,840,61
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)83,43122,2248,1250,7371,03103,7738,2573,86
Stokta Kalma Suresi (gun)118,97161,24158,58121,74118,85132,72194,79256,74
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)62,57113,4248,1737,1239,9060,7924,1529,14
Nakit Donusu (gun)139,83170,04158,53135,35149,99175,69208,90301,46
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,250,07-2,50-5,14-8,64-7,654,09-4,08
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,390,12-3,58-6,66-11,28-9,954,90-4,59
ROIC (%)4,338,046,6610,8411,529,896,5613,05
Brut Kar Marji (%)26,7638,9727,3129,5929,0426,7821,8020,30
Esas Faaliyet Kar Marji (%)16,2629,6115,4718,9820,2116,9310,2610,25
FAVOK Marji (%)18,5731,1016,8119,4520,2518,8611,8711,28
Net Kar Marji (%)3,154,94-4,76-5,55-5,24-8,667,2115,01
Hisse Basina Kar (TL)0,600,17-4,62-7,93-12,62-10,524,82-4,24
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,5538,9718,6331,2932,4226,7827,2828,18
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)0,7229,612,1515,1725,1116,9310,2917,20
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)4,0031,106,7716,9622,3418,8614,0219,04
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,064,94-1,75-6,52-0,12-8,66-21,27-32,87

Sık Sorulan Sorular

TARKM PD/DD oranı kaç?

TARKM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,03 düzeyindedir. Tarım Kimyasalları sektörü medyanı 0,75.

TARKM FD/FAVOK oranı kaç?

TARKM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 18,60 düzeyindedir.

TARKM F/Satış oranı kaç?

TARKM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,52 düzeyindedir.

TARKM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

TARKM özkaynak kârlılığı %0,4 düzeyindedir (Tarım Kimyasalları sektörü medyanı %7,7).

Tarım Kimyasalları sektöründen diğer hisseler

BAGFSBandırma Gübre Fabrikaları A.ŞEGGUBEge GübreGUBRFGübre FabrikalarıHEKTSHektaş

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

TARKM canlı analizini aç →