FINEMAR SRVGY Canlı Analiz →
SRVGY
Servet GYO
1,85 ₺
-%7,50

Servet GYO (SRVGY) Temel Oranlar

SRVGY F/K oranı 1,74 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %11,0 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,74
PD/DD
0,19
Piyasa Değeri
6,01 Mr ₺
FD/FAVOK
1,95
F/Satış
1,17

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,474,073,632,351,861,800,270,40
Likidite (Asit-Test) Orani0,751,101,140,900,650,570,260,40
Nakit Orani0,390,710,740,500,350,320,010,05
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)45,1843,7643,7143,9145,5342,9543,0732,65
Finansal Borc Orani (%)1,891,421,521,161,331,421,642,36
Ozkaynak Orani (%)54,8256,2456,2956,0954,4757,0556,9367,35
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,100,100,100,070,040,050,050,07
Stok Devir Hizi0,520,480,770,600,250,3430,58-
Alacak Devir Hizi27,9913,6611,646,134,184,644,614,62
Borc Devir Hizi14,346,386,185,432,622,263,975,34
Ozkaynak Devir Hizi0,190,180,170,110,070,080,080,10
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)13,0426,7131,3659,5787,3478,6079,2378,92
Stokta Kalma Suresi (gun)700,21759,86475,70604,461.447,391.066,8011,94-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)25,4557,2559,0367,28139,19161,5591,8368,40
Nakit Donusu (gun)687,80729,32448,03596,751.395,55983,85-0,67-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,055,216,746,246,186,075,9619,92
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,049,2611,9811,1311,3410,6410,4729,57
ROIC (%)9,849,119,155,263,903,893,532,96
Brut Kar Marji (%)59,6655,3270,4158,0973,6175,8664,1652,11
Esas Faaliyet Kar Marji (%)48,3440,8763,2547,9251,5363,5753,9039,00
FAVOK Marji (%)49,0642,1065,9249,4259,8762,7154,6639,20
Net Kar Marji (%)-7,84-117,0582,8419,2447,2655,38155,629,33
Hisse Basina Kar (TL)1,060,861,030,840,790,700,611,64
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)63,8055,3280,4148,7470,2675,8686,2455,99
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)55,4640,8775,7045,7533,6263,5781,2343,48
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)55,6942,1079,3343,1255,6462,7183,0343,07
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)96,08-117,05134,522,3635,1955,38423,8512,85

Sık Sorulan Sorular

SRVGY PD/DD oranı kaç?

SRVGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,19 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

SRVGY FD/FAVOK oranı kaç?

SRVGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,95 düzeyindedir.

SRVGY F/Satış oranı kaç?

SRVGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,17 düzeyindedir.

SRVGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SRVGY özkaynak kârlılığı %11,0 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

SURGYSur GYOSVGYOSavur GYOTDGYOTrend GYOTRGYOTorunlar GYOTSGYOTSKB GMYOTURGGTürker Proje Gay.Gel.VKGYOVakıf GYOVRGYOVera GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SRVGY canlı analizini aç →