FINEMAR SELEC Canlı Analiz →
SELEC
Selçuk Ecza Deposu
72,90 ₺
+%9,95

Selçuk Ecza Deposu (SELEC) Temel Oranlar

SELEC F/K oranı 20,99 ile Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı olan 17,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,8 düzeyinde; Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
20,99
PD/DD
1,22
Piyasa Değeri
45,27 Mr ₺
FD/FAVOK
3,61
F/Satış
0,21

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,391,371,381,371,401,361,331,34
Likidite (Asit-Test) Orani1,091,061,051,071,101,071,051,08
Nakit Orani0,220,220,150,210,220,240,300,29
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)63,5264,6862,9664,1361,8764,3866,1464,92
Finansal Borc Orani (%)6,046,240,982,472,724,6711,578,32
Ozkaynak Orani (%)36,4835,3237,0435,8738,1335,6233,8635,08
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,462,262,292,382,502,222,252,59
Stok Devir Hizi11,9510,8310,8012,1512,7110,7711,2614,04
Alacak Devir Hizi4,834,474,614,875,054,484,644,99
Borc Devir Hizi4,083,733,813,874,323,633,784,10
Ozkaynak Devir Hizi6,616,376,436,706,626,496,678,21
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)75,5681,6579,2374,9672,3181,5178,7173,19
Stokta Kalma Suresi (gun)30,5433,7033,7930,0428,7133,9032,4126,00
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)89,5197,8695,8394,2784,41100,4296,5788,99
Nakit Donusu (gun)16,5817,4917,2010,7316,6114,9914,5510,21
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,121,15-0,471,462,192,662,972,24
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,813,25-1,274,075,757,468,766,40
ROIC (%)8,8210,455,186,465,327,9612,1612,48
Brut Kar Marji (%)11,7411,818,257,977,848,0310,129,70
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5,715,931,201,081,031,133,543,43
FAVOK Marji (%)6,586,712,562,201,992,194,524,17
Net Kar Marji (%)2,002,96-0,22-0,46-0,420,011,600,71
Hisse Basina Kar (TL)3,471,80-0,611,872,483,103,322,14
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,6711,819,108,237,648,0311,338,64
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,485,931,591,170,911,133,871,95
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)6,446,713,662,601,782,195,523,27
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,002,960,49-0,53-0,890,014,140,69

Sık Sorulan Sorular

SELEC PD/DD oranı kaç?

SELEC hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,22 düzeyindedir. Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı 1,04.

SELEC FD/FAVOK oranı kaç?

SELEC için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,61 düzeyindedir.

SELEC F/Satış oranı kaç?

SELEC hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,21 düzeyindedir.

SELEC ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SELEC özkaynak kârlılığı %5,8 düzeyindedir (Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0).

Sağlık Ve İlaç sektöründen diğer hisseler

TNZTPTapdi OksijenTRILCTurk İlaç ve Serum SanayiANGENAnatolia BiyoteknolojiDEVADeva HoldingECILCEczacıbaşı İlaçEGEPOEgepol HastanesiGENILGen İlaçLKMNHLokman Hekim Engurusag

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SELEC canlı analizini aç →