FINEMAR SEKUR Canlı Analiz →
SEKUR
Sekuro Plastik
3,21 ₺
-%8,29

Sekuro Plastik (SEKUR) Temel Oranlar

SEKUR F/K oranı 26,26 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,8 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
26,26
PD/DD
1,00
Piyasa Değeri
602,3 Mn ₺
FD/FAVOK
5,46
F/Satış
0,31

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,900,830,890,860,860,870,870,89
Likidite (Asit-Test) Orani0,660,570,620,610,620,600,600,59
Nakit Orani0,050,020,050,020,070,020,020,03
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)72,1268,0668,6373,3573,3669,0566,1572,21
Finansal Borc Orani (%)36,0134,4538,9942,0438,3134,8935,0933,55
Ozkaynak Orani (%)27,8831,9431,3726,6526,6430,9533,8527,79
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,031,031,061,040,980,991,041,00
Stok Devir Hizi5,545,025,705,765,415,886,235,53
Alacak Devir Hizi2,883,053,363,343,343,483,874,11
Borc Devir Hizi2,722,753,243,252,712,923,213,36
Ozkaynak Devir Hizi3,763,273,273,833,623,353,253,55
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)126,74119,63108,67109,26109,38104,9894,2588,87
Stokta Kalma Suresi (gun)65,8972,7764,0563,4067,4862,0458,5566,05
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)134,36132,77112,68112,35134,70125,05113,65108,50
Nakit Donusu (gun)58,2859,6360,0460,3142,1741,9839,1546,42
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,062,29-0,74-3,75-2,58-0,02-1,31-1,16
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,817,17-2,35-14,09-9,69-0,07-3,86-4,16
ROIC (%)10,4210,407,015,554,454,994,271,93
Brut Kar Marji (%)16,7125,6214,8412,9813,8413,9612,7512,02
Esas Faaliyet Kar Marji (%)7,6415,535,234,244,367,624,244,52
FAVOK Marji (%)12,6420,9810,789,139,849,639,538,75
Net Kar Marji (%)-0,698,11-0,82-5,55-5,63-4,36-1,43-2,52
Hisse Basina Kar (TL)0,120,23-0,10-0,46-0,32-0,00-0,14-0,12
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,9625,6219,9811,3513,7213,9614,7811,61
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,6815,537,954,031,097,623,454,61
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)6,3420,9815,357,7810,049,6311,718,14
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-7,348,1112,33-5,41-6,90-4,361,60-1,07

Sık Sorulan Sorular

SEKUR PD/DD oranı kaç?

SEKUR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,00 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

SEKUR FD/FAVOK oranı kaç?

SEKUR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,46 düzeyindedir.

SEKUR F/Satış oranı kaç?

SEKUR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,31 düzeyindedir.

SEKUR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SEKUR özkaynak kârlılığı %3,8 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

SEYKMSeyitler KimyaTMPOLTE-MAPOL Polimer PlastikACSELAcıselsan Acıpayam SelülozALKIMAlkimBAHKMBahadır KimyaBNTASBantaş Bandırma AmbalajFRMPLFormül PlastikGEDZAGediz Ambalaj Sanayi

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SEKUR canlı analizini aç →