FINEMAR SEGMN Canlı Analiz →
SEGMN
Seğmen Gıda
13,12 ₺
-%0,61

Seğmen Gıda (SEGMN) Temel Oranlar

SEGMN F/K oranı 26,38 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,5 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
26,38
PD/DD
0,40
Piyasa Değeri
2,35 Mr ₺
FD/FAVOK
5,82
F/Satış
0,67

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran4,714,254,794,676,145,865,745,12
Likidite (Asit-Test) Orani2,732,472,602,563,974,644,283,71
Nakit Orani0,750,420,680,651,852,342,552,29
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)9,1712,579,2914,2316,4612,7213,1615,73
Finansal Borc Orani (%)0,340,500,831,161,591,802,312,79
Ozkaynak Orani (%)90,8387,4390,7185,7783,5487,2886,8484,27
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,660,630,630,660,700,680,670,50
Stok Devir Hizi3,373,783,212,833,584,694,172,30
Alacak Devir Hizi6,094,565,655,535,664,264,924,88
Borc Devir Hizi10,158,098,357,069,897,287,694,59
Ozkaynak Devir Hizi0,750,720,710,770,860,820,800,60
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)59,9680,1364,5765,9564,5285,6974,2474,81
Stokta Kalma Suresi (gun)108,3996,46113,60128,78102,0577,8987,43158,84
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)35,9645,1343,7251,7136,9150,1747,4579,59
Nakit Donusu (gun)132,40131,46134,45143,02129,66113,42114,23154,06
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,393,835,165,675,485,964,771,19
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,534,385,696,616,566,835,491,41
ROIC (%)2,344,515,778,179,357,257,219,16
Brut Kar Marji (%)22,9119,9524,3024,6327,3028,5420,9920,68
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,388,1612,0013,6618,7418,1313,5412,57
FAVOK Marji (%)11,9910,2013,4515,2719,8822,0515,5113,85
Net Kar Marji (%)-6,711,539,886,638,0810,009,425,44
Hisse Basina Kar (TL)0,501,361,601,451,331,340,970,23
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)27,1119,9523,4319,5725,6628,5421,8116,35
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,718,167,663,9819,5518,1316,177,76
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)14,5410,208,676,5017,0222,0519,979,38
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-18,401,5318,423,875,5410,0020,124,23

Sık Sorulan Sorular

SEGMN PD/DD oranı kaç?

SEGMN hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,40 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

SEGMN FD/FAVOK oranı kaç?

SEGMN için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,82 düzeyindedir.

SEGMN F/Satış oranı kaç?

SEGMN hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,67 düzeyindedir.

SEGMN ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SEGMN özkaynak kârlılığı %1,5 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

SELVASelva GıdaSOKESöke DeğirmencilikTABGDTab GıdaTATGDTat GıdaTUKASTukaşULKERÜlker BisküviULUUNUlusoy UnVANGDVanet Gıda Sanayi

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SEGMN canlı analizini aç →