FINEMAR SDTTR Canlı Analiz →
SDTTR
SDT Uzay
12,43 ₺
-%3,87

SDT Uzay (SDTTR) Temel Oranlar

SDTTR F/K oranı 56,12 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,9 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
56,12
PD/DD
2,76
Piyasa Değeri
7,93 Mr ₺
FD/FAVOK
20,16
F/Satış
2,82

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,541,751,782,132,602,332,532,60
Likidite (Asit-Test) Orani0,550,630,790,840,930,931,231,37
Nakit Orani0,070,100,230,270,300,580,690,54
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)44,0340,6041,3740,3333,3737,8035,9434,84
Finansal Borc Orani (%)16,0812,9112,0612,856,4811,9411,685,96
Ozkaynak Orani (%)55,9759,4058,6359,6766,6362,2064,0665,16
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,680,690,610,560,630,670,720,94
Stok Devir Hizi1,181,161,180,881,061,141,441,81
Alacak Devir Hizi4,546,094,103,013,626,464,335,11
Borc Devir Hizi11,2811,1710,8711,5817,4412,4211,7621,97
Ozkaynak Devir Hizi1,141,141,010,900,981,071,141,56
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)80,4559,9189,01121,36100,8956,5484,2671,39
Stokta Kalma Suresi (gun)310,01313,65310,13414,60345,12321,23252,83201,83
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)32,3632,6933,5731,5320,9329,3931,0516,61
Nakit Donusu (gun)358,10340,87365,57504,43425,08348,38306,04256,61
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,752,760,73-1,33-1,042,790,3414,61
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,924,651,24-2,23-1,564,490,5422,43
ROIC (%)10,4512,618,5214,7412,4111,2514,2127,11
Brut Kar Marji (%)30,9039,9525,1737,6431,1839,2423,4225,30
Esas Faaliyet Kar Marji (%)16,1725,4811,3022,769,92-4,6314,2915,16
FAVOK Marji (%)19,2427,6412,3821,8112,512,6213,5514,82
Net Kar Marji (%)1,992,751,400,37-9,10-34,860,543,78
Hisse Basina Kar (TL)0,220,200,05-0,08-0,050,140,020,62
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,1339,951,5945,3428,2939,2416,2427,98
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,1925,48-10,3838,0715,14-4,6310,9821,30
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)12,0327,64-5,4432,9116,062,628,6720,14
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,342,753,3511,660,15-34,86-11,8112,41

Sık Sorulan Sorular

SDTTR PD/DD oranı kaç?

SDTTR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,76 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

SDTTR FD/FAVOK oranı kaç?

SDTTR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 20,16 düzeyindedir.

SDTTR F/Satış oranı kaç?

SDTTR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,82 düzeyindedir.

SDTTR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SDTTR özkaynak kârlılığı %4,9 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Savunma sektöründen diğer hisseler

ALTNYAltınay SavunmaASELSAselsanONRYTOnur Yüksek Teknoloji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SDTTR canlı analizini aç →