FINEMAR SAYAS Canlı Analiz →
SAYAS
Say Yenilenebilir Enerji
31,58 ₺
-%3,78

Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS) Temel Oranlar

SAYAS F/K oranı 11,97 ile Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı olan 12,71 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %13,0 düzeyinde; Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,97
PD/DD
1,55
Piyasa Değeri
2,44 Mr ₺
FD/FAVOK
4,24
F/Satış
0,88

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,452,352,582,172,401,862,432,91
Likidite (Asit-Test) Orani1,881,701,671,531,761,562,012,31
Nakit Orani0,610,400,490,440,360,730,830,78
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)34,7139,8837,2342,0038,8747,4140,3737,82
Finansal Borc Orani (%)12,9115,5316,2614,0511,5116,5415,5716,88
Ozkaynak Orani (%)65,2960,1262,7758,0061,1352,5959,6362,18
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,361,291,211,131,271,191,541,54
Stok Devir Hizi5,755,934,674,815,857,117,467,23
Alacak Devir Hizi4,264,224,314,224,104,056,014,68
Borc Devir Hizi7,987,357,246,198,306,5811,7313,30
Ozkaynak Devir Hizi2,132,261,971,902,062,112,432,37
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)85,7086,4284,6286,3988,9490,2160,7477,91
Stokta Kalma Suresi (gun)63,4661,5578,1375,8562,3551,3548,9050,49
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)45,7449,6750,4159,0043,9855,4531,1127,44
Nakit Donusu (gun)103,4298,30112,34103,24107,3186,1278,53100,97
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,4711,297,843,950,61-5,201,414,94
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)12,9818,7812,496,800,99-9,892,377,94
ROIC (%)23,3926,3724,0314,369,2115,9023,6929,17
Brut Kar Marji (%)27,0322,7724,4523,6922,3810,2418,3023,55
Esas Faaliyet Kar Marji (%)21,7115,9520,6322,7621,4814,0512,2618,83
FAVOK Marji (%)18,9714,8217,9817,2615,162,7810,2615,51
Net Kar Marji (%)7,702,267,619,818,36-17,021,175,12
Hisse Basina Kar (TL)2,643,341,991,030,13-1,090,250,85
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)31,0622,7726,4826,5330,0110,240,6016,36
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)27,1515,9514,9925,5326,1514,05-9,9413,03
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)22,8914,8219,8621,8322,942,78-7,467,51
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,842,261,8012,9524,31-17,02-12,18-2,01

Sık Sorulan Sorular

SAYAS PD/DD oranı kaç?

SAYAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,55 düzeyindedir. Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı 1,55.

SAYAS FD/FAVOK oranı kaç?

SAYAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,24 düzeyindedir.

SAYAS F/Satış oranı kaç?

SAYAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,88 düzeyindedir.

SAYAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SAYAS özkaynak kârlılığı %13,0 düzeyindedir (Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektörü medyanı %13,0).

Elektrik Enerji Ürt.teçh/Tesis Kurulum sektöründen diğer hisseler

SMRTGSmart Güneş EnerjisiULUSEUlusoy ElektrikALFASAlfa SolarASTORAstor EnerjiBETAEBeta EnerjiCWENECw EnerjiEMKELEmek ElektrikEUPWREuropower Enerji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SAYAS canlı analizini aç →