FINEMAR SANFM Canlı Analiz →
SANFM
Sanifoam Sünger Sanayi
2,99 ₺
-%9,94

Sanifoam Sünger Sanayi (SANFM) Temel Oranlar

SANFM F/K oranı 70,56 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,3 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
70,56
PD/DD
1,61
Piyasa Değeri
1,12 Mr ₺
FD/FAVOK
25,29
F/Satış
0,79

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,631,661,862,172,072,542,181,61
Likidite (Asit-Test) Orani1,091,181,311,381,291,751,401,06
Nakit Orani0,320,540,630,690,640,860,660,32
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)62,1164,3463,5365,6564,1363,2350,9851,72
Finansal Borc Orani (%)39,9943,2345,5543,8644,9444,1133,0229,60
Ozkaynak Orani (%)37,8935,6636,4734,3535,8736,7749,0248,28
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,860,850,920,820,780,791,051,25
Stok Devir Hizi3,373,303,342,212,242,964,054,14
Alacak Devir Hizi4,124,434,423,893,403,684,754,61
Borc Devir Hizi6,026,157,264,534,064,376,595,17
Ozkaynak Devir Hizi2,342,372,242,092,012,052,333,09
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)88,6182,4682,6693,92107,4699,1176,8279,13
Stokta Kalma Suresi (gun)108,26110,44109,35165,14162,66123,4090,1288,15
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)60,6759,3250,3180,6289,8083,5655,3570,57
Nakit Donusu (gun)136,21133,58141,70178,44180,32138,96111,5996,72
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,871,720,110,920,590,625,0910,19
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,284,830,322,681,631,6810,3821,12
ROIC (%)4,965,7512,7210,868,28-3,34-4,1512,58
Brut Kar Marji (%)15,0914,2723,0835,1239,4330,1912,0610,10
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,642,1913,9722,0426,4914,43-3,82-0,33
FAVOK Marji (%)9,4310,8614,3225,6130,5319,130,250,77
Net Kar Marji (%)3,971,650,162,562,26-8,465,467,58
Hisse Basina Kar (TL)0,040,080,000,040,020,020,130,25
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,8914,27-11,2927,4747,1930,1919,4712,67
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,892,19-9,0314,1236,6114,43-17,093,54
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)8,0510,86-17,8916,8640,1119,13-1,722,82
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,211,65-6,693,0811,26-8,46-2,571,27

Sık Sorulan Sorular

SANFM PD/DD oranı kaç?

SANFM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,61 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

SANFM FD/FAVOK oranı kaç?

SANFM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 25,29 düzeyindedir.

SANFM F/Satış oranı kaç?

SANFM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,79 düzeyindedir.

SANFM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SANFM özkaynak kârlılığı %2,3 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

SEKURSekuro PlastikSEYKMSeyitler KimyaTMPOLTE-MAPOL Polimer PlastikACSELAcıselsan Acıpayam SelülozALKIMAlkimBAHKMBahadır KimyaBNTASBantaş Bandırma AmbalajFRMPLFormül Plastik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SANFM canlı analizini aç →