FINEMAR SAHOL Canlı Analiz →
SAHOL
Sabancı Holding
87,00 ₺
-%0,63

Sabancı Holding (SAHOL) Temel Oranlar

SAHOL F/K oranı 8,80 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,0 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
8,80
PD/DD
0,44
Piyasa Değeri
182,73 Mr ₺
FD/FAVOK
3,88
F/Satış
0,14

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,820,790,790,770,780,790,780,77
Likidite (Asit-Test) Orani0,810,780,780,760,770,780,760,76
Nakit Orani0,110,110,110,120,130,150,110,11
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)90,9990,9791,1990,9290,8591,0790,7890,24
Finansal Borc Orani (%)13,9914,4513,8914,1113,2411,7611,2010,73
Ozkaynak Orani (%)9,019,038,819,089,158,939,229,76
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,320,330,330,350,350,350,340,35
Stok Devir Hizi6,826,116,046,065,925,785,896,10
Alacak Devir Hizi68,0669,5771,3871,8171,0374,1074,1476,12
Borc Devir Hizi6,615,924,965,545,725,905,025,65
Ozkaynak Devir Hizi3,553,703,643,743,763,723,603,99
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)5,365,255,115,085,144,934,924,79
Stokta Kalma Suresi (gun)53,4959,7260,4460,2261,7063,1562,0059,84
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)55,2661,7073,5965,9363,7661,9172,6464,65
Nakit Donusu (gun)3,603,27-8,04-0,633,086,16-5,72-0,02
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,450,200,09-0,14-0,26-0,38-0,500,25
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,952,181,05-1,57-2,87-4,26-5,462,58
ROIC (%)6,1610,5010,318,989,2012,9811,0510,25
Brut Kar Marji (%)24,8926,3721,7420,8220,9721,8220,7622,01
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,238,627,076,146,377,516,136,82
FAVOK Marji (%)9,6710,368,317,337,518,547,218,09
Net Kar Marji (%)2,310,110,32-0,09-0,26-1,17-1,71-1,78
Hisse Basina Kar (TL)9,893,971,81-2,55-4,34-5,98-7,373,37
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,4326,3724,5520,5020,1221,8217,3317,28
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,858,629,925,665,217,514,213,32
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)8,9910,3611,296,976,478,544,834,30
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)4,490,111,600,240,66-1,17-1,51-1,31

Sık Sorulan Sorular

SAHOL PD/DD oranı kaç?

SAHOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,44 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

SAHOL FD/FAVOK oranı kaç?

SAHOL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,88 düzeyindedir.

SAHOL F/Satış oranı kaç?

SAHOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,14 düzeyindedir.

SAHOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SAHOL özkaynak kârlılığı %5,0 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

TEHOLTera HoldingTRHOLTera Finansal Yat. HoldingUSHOLMarka Yatırım HoldingVERUSVerusa HoldingYESILYeşil Yatırım HoldingAGHOLAnadolu Grubu HoldingAKYHOAkdeniz Yatırım HoldingALARKAlarko Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SAHOL canlı analizini aç →