FINEMAR SAFKR Canlı Analiz →
SAFKR
Safkar Ege Soğutmacılık
12,54 ₺
+%10,00

Safkar Ege Soğutmacılık (SAFKR) Temel Oranlar

SAFKR F/K oranı 16,32 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %11,1 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
16,32
PD/DD
1,81
Piyasa Değeri
2,51 Mr ₺
FD/FAVOK
5,24
F/Satış
0,90

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,712,232,232,352,392,422,182,38
Likidite (Asit-Test) Orani1,271,381,411,281,221,221,341,38
Nakit Orani0,260,430,370,260,120,130,180,08
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)43,3231,3631,4931,6731,0234,2935,7139,85
Finansal Borc Orani (%)3,344,244,745,053,914,005,467,38
Ozkaynak Orani (%)56,6868,6468,5168,3368,9865,7164,2960,15
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,471,341,231,121,171,171,321,50
Stok Devir Hizi5,043,543,552,943,023,005,064,42
Alacak Devir Hizi4,666,395,345,075,755,756,975,81
Borc Devir Hizi5,069,2810,668,788,728,3311,668,56
Ozkaynak Devir Hizi2,401,991,841,731,861,902,102,50
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)78,2957,0868,3272,0663,4463,4452,3962,78
Stokta Kalma Suresi (gun)72,47103,04102,81124,30120,97121,4972,1982,63
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)72,1439,3534,2441,5941,8543,8031,3042,65
Nakit Donusu (gun)78,63120,76136,88154,77142,55141,1393,29102,76
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)6,288,749,597,736,344,005,0812,93
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,0912,7414,0011,319,196,097,8921,49
ROIC (%)17,4617,9419,6418,8216,4616,1616,2818,01
Brut Kar Marji (%)18,5725,0333,6332,2933,6736,3227,9328,37
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,798,6118,2418,4812,9213,0714,4012,82
FAVOK Marji (%)10,6311,7321,9720,3420,6921,4816,7517,82
Net Kar Marji (%)1,56-2,839,188,837,091,464,604,45
Hisse Basina Kar (TL)0,770,800,810,600,430,260,300,76
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,4025,0336,2929,8331,7236,3226,5333,05
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,878,6117,7528,4012,8013,0719,4016,31
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,0811,7325,2219,7320,1021,4813,3622,88
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,71-2,839,8811,9411,241,465,074,76

Sık Sorulan Sorular

SAFKR PD/DD oranı kaç?

SAFKR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,81 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

SAFKR FD/FAVOK oranı kaç?

SAFKR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,24 düzeyindedir.

SAFKR F/Satış oranı kaç?

SAFKR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,90 düzeyindedir.

SAFKR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

SAFKR özkaynak kârlılığı %11,1 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Dayanıklı Tüketim sektöründen diğer hisseler

SNICASanica Isı SanayiVESBEVestel Beyaz EsyaVESTLVestel ElektronikALCARAlarko CarrierARCLKArçelikARZUMArzum Ev AletleriIHEVAİhlas Ev AletleriKLMSNKlimasan

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

SAFKR canlı analizini aç →